Tematy rozmowy:
Co z GPW: korekta czy koniec hossy?
Kiedy klienci TFI ruszą na zakupy akcji?
Na które branże warto jeszcze postawić?
Aktualizacja: 23.02.2025 12:54 Publikacja: 07.08.2023 09:55
Jarosław Grzywiński, były szef warszawskiej giełdy, ekspert ds. rynków kapitałowych w BCC
Foto: tv.rp.pl
Tematy rozmowy:
Co z GPW: korekta czy koniec hossy?
Kiedy klienci TFI ruszą na zakupy akcji?
Na które branże warto jeszcze postawić?
Co z rynkiem IPO? Dlaczego tu panuje bessa?
Skąd taka moc złotego?
Co z polską gospodarką?
Co słychać za granicą: indeksy powoli szykują się na zimę?
Inflacja a stopy procentowe w USA
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com
W 2024 roku magazynowa grupa ustanowiła rekord najmu mierząc wynajętą powierzchnią. Jesienią zebrała 300 mln euro na dalszą ekspansję w Polsce i w Niemczech. Jak długo jeszcze fundamenty pozwolą rosnąć? A otoczenie makroekonomiczne i geopolityczne? O tym powie Radosław T. Krochta, prezes MLP Group.
Już we wtorek 25 lutego od godz. 12.00, na stronach parkiet.com i rp.pl, kolejny specjalny program Parkiet TV na żywo. Tym razem poświęcimy go obligacjom. Wspólnie z ekspertami będziemy się zastanawiać jak oszczędzać i inwestować w obligacje.
W czwartek w Parkiet TV wracamy do tematu walki akcjonariuszy mniejszościowych Energi z Orlenem. Co udało im się już osiągnąć i jakie mają plany na przyszłość. O tym w rozmowie z Przemysławem Tychmanowiczem opowiedzą Jan Trzciński, prezes Fundacji „To co najważniejsze” oraz Cezary Waczków, akcjonariusz mniejszościowy Energi. Start rozmowy o godz. 12.00. Naszych gości zapytamy:
Mariusz Jagodziński, zarządzający funduszami, członek zarządu Mount TFI, będzie gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”. Rozmowa o 12.00.
We wtorek w Parkiet TV zastanowimy się, co dalej z akcjami XTB. Czy to jest dobry moment na ich kupowanie, czy wręcz przeciwnie? Start o godz. 12.00. Gościem Przemysława Tychmanowicza będzie Mateusz Chrzanowski, analityk Noble Securities. Zapytamy go m.in.:
- Złoto lubi niespokojne czasy – mówi Adam Stroniawski, dyrektor zarządzający Mennicy Skarbowej w dzisiejszym programie.
Stwierdzenia amerykańskiego prezydenta i idące za nimi działania budzą coraz większy niepokój i są źródłem wzrostu niepewności na rynkach finansowych. Trudno się więc dziwić, że na giełdy zaczyna zaglądać korekta, a złoto bije kolejne rekordy.
Inflacji nie sprostały także obligacje korporacyjne oparte na stawce WIBOR, choć oczywiście wszystko zależy od wysokości doliczanej marży.
Po uwzględnieniu podatku siła nabywcza pieniędzy ulokowanych w czteroletnich papierach indeksowanych inflacją spadła o 7–12 pkt proc. Dziesięciolatki realnie zarobiły 2,5–5,4 pkt proc.
– Błędy w polityce pieniężnej podkopały wiarygodność NBP. To sprawiło, że inflacja była i wciąż jest taka wysoka – mówi dr Wojciech Paczos z Cardiff University.
Ministerstwo Finansów (MF) sprzedało na przetargu 52-tygodniowe bony skarbowe o wartości 2 100,1 mln zł, podał resort. Popyt wyniósł 5 897,2 mln zł.
Izba Domów Maklerskich proponuje "FIT for 55 – dla rynków kapitałowych” czyli redukcję obecnego poziomu obciążeń regulacyjnych co najmniej o 55 proc. do roku 2030, połączoną z moratorium na nowe przepisy.
Już we wtorek 25 lutego od godz. 12.00, na stronach parkiet.com i rp.pl, kolejny specjalny program Parkiet TV na żywo. Tym razem poświęcimy go obligacjom. Wspólnie z ekspertami będziemy się zastanawiać jak oszczędzać i inwestować w obligacje.
Ostatnia dobra passa indeksu każe postawić pytanie, czy wzrosty mają uzasadnienie w fundamentach największych spółek. Sprawdziliśmy. Odpowiedź jest twierdząca. Co więcej, indeks WIG20 ma przestrzeń do dalszej zwyżki. Ale niektóre firmy są już przewartościowane.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas