Oszczędności lokuję w...
nieruchomościach oraz interesujących nowych projektach biznesowych.
Giełda kojarzy mi się z...
obecnością na niej Netii, a także z obowiązkami i dyscypliną informacyjną.
Do 2020 roku giełdowe indeksy wzrosną o...
Aktualizacja: 18.02.2017 08:11 Publikacja: 19.03.2012 09:08
Mirosław Godlewski, prezes Netii
Foto: Archiwum
Oszczędności lokuję w...
nieruchomościach oraz interesujących nowych projektach biznesowych.
Giełda kojarzy mi się z...
obecnością na niej Netii, a także z obowiązkami i dyscypliną informacyjną.
Do 2020 roku giełdowe indeksy wzrosną o...
moim zdaniem podwoją swoją wartość.
... a za euro zapłacimy...
1 euro, ponieważ będziemy już w strefie euro i wymienimy złotówkę na parytecie 4 zł.
Najlepsza i najgorsza inwestycja w życiu to...
jeszcze za wcześnie, abym podzielił się tymi doświadczeniami.
Aby stwierdzić „wystarczy", na bankowym koncie trzeba zgromadzić...
nie ma takiej definicji. Zarówno z własnych doświadczeń, jak i z obserwacji otoczenia wiem, że jest to kwestia bardzo indywidualna. „Wystarczy" warunkuje nastawienie do życia, oczekiwania, okoliczności, w jakich się znajdujemy i aktualne plany życiowe, a nie suma na koncie bankowym.
Moim autorytetem jest...
wiele różnych osób w różnych aspektach. To są osoby, które spotykam w swoim życiu biznesowym, ale także znajomi i przyjaciele.
Najlepsza rada, jaką kiedykolwiek otrzymałem, to...
dużo było takich rad, ale ostatnio przywołuję taką oto radę: „buduj tak, jakby miało trwać wiecznie, i natychmiast po ukończeniu zacznij kwestionować i zmieniać to, co właśnie stworzyłeś".
Gdybym dostał w spadku milion, to...
nic by się nie zmieniło.
Cenię osoby, które...
są zaangażowane, samodzielne, szczere, pozytywnie nastawione do życia i wiedzą, czego chcą i dlaczego robią to, co robią.
Za dziesięć lat będę...
w większej proporcji aktywnym inwestorem niż zarządzającym, ale jestem otwarty na różne opcje, które niespodziewanie przynosi życie.
W wolnej chwili...
czytam książki SF, spędzam czas z rodziną, ostatnio ćwiczę jogę, a w dłuższej wolnej chwili – jeżdżę na rowerze, snowboardzie, uprawiam kitesurfing.
Jeśli wakacje, to tylko...
nad morzem i z dużą ilością słońca – powiedziałaby moja żona, a ja jeżdżę z nią, więc od siebie dodam tylko: odkrywanie nowych miejsc.
Ostatnio przeczytana książka to...
„Gra Endera" Orsona Scotta Carda.
Energię i optymizm do działania czerpię z...
kontaktów z ludźmi: w pracy, w YPO (Young Presidents Organization), wśród przyjaciół i znajomych.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET
Po niemal dziesięciu latach od pierwszych zapowiedzi i licznych zwrotach akcji, fuzja Bestu i Kredyt Inkaso najprawdopodobniej dojdzie do skutku. Które obligacje warto mieć w portfelu? Czy da się wyciągnąć wnioski na przyszłość?
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Po niemal 10-procentowej korekcie indeks S&P 500 stał się technicznie wyprzedany, a w potencjalnej poprawie pomóc może wzorzec sezonowy, z którym ciekawie komponuje się tegoroczne zachowanie Wall Street. Szkoda tylko, że wyceny amerykańskich blue chips są nadal sporo powyżej historycznej normy.
Polacy chcą korzystać z wielu różnych narzędzi płatniczych. Konsumentom zależy przede wszystkim na możliwości swobodnego wyboru metody płatności, gwarancji wygody i bezpieczeństwa podczas zakupów online i offline oraz dostępie do innowacyjnych rozwiązań – pokazuje raport „Polskie płatności: liczy się możliwość wyboru” („Paid in Poland: A story of choice”) opracowany na podstawie badania przeprowadzonego na zlecenie Mastercard.
Niezależnie od rozmów w Rijadzie polscy przedsiębiorcy mogą liczyć na szanse w relacjach z Ukrainą - mówi Jan Strzelecki, wiceszef działu gospodarki światowej rządowego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny.
Pozytywny scenariusz dla Ukrainy jest nadal bardziej prawdopodobny - mówi Kamil Sobolewski, główny ekonomista organizacji przedsiębiorców Pracodawcy RP.
Giełdowi inwestorzy rozgrywają zakończenie konfliktu zbrojnego za wschodnią granicą jak dobrą wiadomość dla polskiej gospodarki. Wiele krajowych firm mogłoby wziąć udział w odbudowie Ukrainy. Tylko co to de facto oznacza, jaka może być skala projektów i czy pokój wystarczy, by ruszyły? Sprawdzamy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas