Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 23.04.2025 06:10 Publikacja: 07.11.2024 06:00
Foto: AdobeStock
O prawie 6 proc., do 4,5 zł, drożały w środę akcje Synthaverse, czyli dawnego Biomedu-Lublin. Była to reakcja na pozytywną rekomendację DM BDM. Implikuje ona jeszcze 36-proc. przestrzeń do zwyżki względem aktualnego kursu.
Synthaverse jest w trakcie dużych inwestycji (ich łączna wartość to około 200 mln zł) związanych m.in. z rozwojem segmentu Onko BCG. Spółka dostarcza też szczepionkę przeciwgruźliczą. Powinna ona być widoczna w wynikach za III kwartał (zostaną opublikowane 20 listopada).
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Medicalgorithmics pozyska od swojego akcjonariusza dodatkowe finansowanie w kwocie do 9 mln zł (2,4 mln USD), zwiększającą całą wartość posiadanych pożyczek do 5,4 mln USD.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Nawiązanie współpracy z potentatem z branży biofarmaceutycznej i pierwsze wspólne zlecenie dają nadzieję na przełom w pozyskiwaniu nowych klientów.
Z początkiem poniedziałkowej sesji inwestorzy rzucili się do zakupów akcji biofarmaceutycznej spółki, w wyniku czego jej kurs rósł nawet o blisko 20 proc. Przekonały ich pozytywne wieści, które napłynęły ze spółki.
Giełdowy medtech pochwalił się umową dystrybucyjną, która umożliwi sprzedaż rozwiązań oferowanych przez spółkę na kolejnym rynku w Europie.
Działania spółki mające na celu poprawę rentowności jej podstawowego biznesu zaczynają przynosić pozytywne efekty.
Średnia cena docelowa z rekomendacji dla tegorocznego debiutanta implikuje 21-proc. pole do zwyżki. Motorem napędowym dla biznesu są rozwój organiczny i przejęcia. Najnowsza inwestycja wpisuje się w ten scenariusz.
Gdańska spółka odzieżowa wykonała ruch, którego miał oczekiwać od niej nadzorca rynku. To krok ku porozumieniu postępowania z Rosją w tle.
– Widzimy wiele firm, które rozważają inwestycje w Polsce. Również polskie spółki są coraz aktywniejsze i rozwijają działalność za granicą – mówią Andrew Bester, członek Management Board Banking w Grupie ING i Michał H. Mrożek, wiceprezes ING BŚ.
Plany przemysłowego holdingu dotyczące uruchomienia produkcji na potrzeby wojska rozbudziły ogromne oczekiwania inwestorów.
Kurs dość dynamicznie odbija od potwierdzonej linii trendu spadkowego, wzbijając się już ponad średnią pięćdziesięciosesyjną.
Dystrybutor IT w marcu zwiększył przychody o 9 proc. Jakie będą kolejne miesiące?
Spółka liczy się z tym, że niestabilna sytuacja międzynarodowa może mieć negatywne przełożenie na sprzedaż eksportową.
Pod względem wartości udzielonych kredytów hipotecznych i gotówkowych swoją dominującą pozycję umacnia PKO BP.
Grupa Kęty przedstawiła strategię rozwoju zwierającą cele finansowe na lata 2025-2029 oraz plany inwestycyjne na najbliższe lata.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas