Kraj
- MBANK – wyniki za I półrocze
- ASSECO BS – wyniki za I półrocze
- STALEXPORT – wyniki za I półrocze
- S&P GLOBAL – PMI dla polskiego przemysłu w lipcu
Aktualizacja: 19.04.2025 16:02 Publikacja: 01.08.2024 03:00
Foto: Adobestock
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com
Wyniki za ubiegły rok opublikują m. in. : Orlen, PGE i Auto Partner, poznamy dane o inflacji w Polsce, i Francji. Oto co wydarzy się dziś w biznesie i gospodarce w Polsce oraz na świecie.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Wyniki finansowe Dino Polska za 2024 r., dane GUSu o obrotach handlu zagranicznego za styczeń i luty 2025 r. i dane o produkcji przemysłowej w Japonii. Oto co wydarzy się dziś w biznesie i gospodarce w Polsce oraz na świecie.
Inflacja konsumencka w marcu w Stanach Zjednoczonych i Chinach, wyniki finansowe Cyfrowego Polsatu, Śnieżki i Wittchena za 2024 rok, decyzja w sprawie dywidendy Stalexportu. Oto co wydarzy się dziś w biznesie i gospodarce w Polsce oraz na świecie.
Wyniki Enei i Bogdanki za 2024 rok, wypłata dywidendy Pepco, publikacja opisu dyskusji z ostatniego posiedzenia Komitetu Otwartego Rynku Rezerwy Federalnej. Oto co wydarzy się dziś w biznesie i gospodarce w Polsce oraz na świecie.
Wyniki finansowe Benefit Systems i JSW za 2024 rok, debiut Kolejkowo na NewConnect. Oto co wydarzy się dziś w biznesie i gospodarce w Polsce oraz na świecie.
Wskaźniki koniunktury w sektorze usług w marcu w strefie euro i Wielkiej Brytanii; wyniki zaprezentują: LPP, Eurocash, Voxel i Datawalk. Oto co wydarzy się dziś w biznesie i gospodarce w Polsce oraz na świecie
Ubiegły rok przyniósł rekordowe obroty akcjami na warszawskiej giełdzie. Ten rok pod tym względem może być jeszcze lepszy. Polskie domy maklerskie korzystają z tego faktu jedynie połowicznie. Branża musi więc stawiać na dywersyfikację.
Akcje Netflixa w pierwszej reakcji wzrosły ponad 4% po bardzo solidnych wynikach finansowych za I kwartał 2025 roku. Istnieją powody, dla których Netflix jest przez rynek odbierany jako pewien ‘papierek lakmusowy’ nastrojów konsumentów i ich apetytu na konsumpcję uznaniowych dóbr, w tym przypadku - usług.
Zmienność jest niższa, a rynki akcyjne rosną. Warto w tym kontekście zauważyć, że bardzo dobrze wypadł krajowy parkiet.
Mimo bardzo udanego pod względem stóp zwrotu I kwartału inwestorzy handlujący na krajowym rynku nie mogą narzekać na brak atrakcyjnie wycenianych spółek. W których analitycy widzą potencjał?
Prezes Fedu stwierdził, że Rezerwa Federalna skupiać się będzie na ograniczeniu skutków ewentualnych ceł, co niweczy nadzieje inwestorów na szybszą ścieżkę obniżek stóp.
Finałowa sesja świątecznego tygodnia na rynku warszawskim skończyła się zwyżkami najważniejszych indeksów.
Warszawa błysnęła siłą podczas czwartkowych notowań. WIG20 zyskał prawie 1,1 proc., podczas gdy w Europie przeważały spadki.
Europejskie indeksy notują dziś mieszaną sesję. Notowania francuskiego CAC40 oraz niemieckiego DAXa spadają o ok. 0,5%, a brytyjski FTSE 100 spada o ok. 0,1%. Z drugiej strony nieco lepsze nastroje notuje szwajcarski SMI, który rośnie o 0,2% oraz włoski IT40, który rośnie o 0,7%. Nastrój zawieszenia sentymentu na europejskich rynkach wskazuje szeroki indeks STOXX Europe 600, który notuje odczyt o ok. 0,1% niższy niż wczorajsza cena zamknięcia.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas