Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 23.01.2025 10:48 Publikacja: 02.10.2024 06:00
Foto: Adobe Stock
Według BM BNP Paribas warto stawiać na obligacje polskie, strefy euro i amerykańskie, a także na akcje rynków wschodzących, Wielkiej Brytanii, OZE oraz surowce.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Zachowanie indeksu WIG20 wpisuje się w jego historyczne zależności. Gdyby udało mu się wyjść na wyraźnie wyższe poziomy, wtedy można byłoby nabrać większej wiary we wzrosty – mówi Daniel Kostecki, analityk CMC Markets.
Citi oczekuje, że cena ropy Brent będzie wynosić w 2025 r. średnio 67 dolarów za baryłkę, w porównaniu z poprzednią prognozą 62 dolarów. Podniósł także średnią prognozę dla ropy WTI do 63 dolarów za baryłkę, nie podając poprzedniej.
Koniunktura na rynku akcji będzie zależała od kolejnych decyzji Trumpa. Gdyby rozpoczął wojnę celną to podniesie ona inflację. No i wtedy zacząłby się problem. Ale ja nie wierzę w rozpętanie wojny handlowej - mówi Piotr Kuczyński analityk DI Xelion.
– Będąc początkującym inwestorem, chciałbym znaleźć instrument, który pozwoli nie przejmować się tym, kto jest prezydentem, czy będzie wojna handlowa. Wtedy bym wybrał uniwersalny ETF – mówi Michał Wojciechowski, wicedyrektor biura maklerskiego mBanku.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Część towarzystw funduszy inwestycyjnych, biur maklerskich czy firm doradczych już opublikowała swoje tegoroczne prognozy albo zrobi to lada moment. W poniższej tabeli prezentujemy nasze zestawienie oczekiwań wobec kilku głównych klas aktywów.
Inflacja przestaje już być zmorą oszczędzających, ale banki wciąż nie rozpieszczają klientów depozytami. W takich okolicznościach warto rozejrzeć się za papierami dłużnymi. Jak wygląda dziś rynek obligacji skarbowych i korporacyjnych i jakie oferuje oprocentowanie?
Sprzedaż detaliczna w grudniu 2024 r. urosła o 1,9 proc. rok do roku (w cenach stałych) – podał w czwartek GUS. To wynik dużo słabszy od średniej prognoz ekonomistów dla „Parkietu” (+4 proc.).
Sprzedaż detaliczna (w cenach stałych) wzrosła o 1,9% r/r w grudniu 2024 r., podał Główny Urząd Statystyczny (GUS). W ujęciu miesięcznym odnotowano wzrost o 9,9%.
Wypowiedź prezesa NBP z 5 grudnia 2024 r. wprowadziła większość uczestników rynku w konsternację.
Produkcja przemysłowa i przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw urosły w grudniu słabiej od prognoz. Wyższa od spodziewanej była zaś skala redukcji etatów w firmach.
UOKiK postawił zarzuty wprowadzania w błąd konsumentów P4 i Netii. Uważa, że telekomy zbyt enigmatycznie informują o warunkach cen.
Zachowanie indeksu WIG20 wpisuje się w jego historyczne zależności. Gdyby udało mu się wyjść na wyraźnie wyższe poziomy, wtedy można byłoby nabrać większej wiary we wzrosty – mówi Daniel Kostecki, analityk CMC Markets.
Dystrybutor IT ma za sobą udany grudzień. Jakie są perspektywy na 2025 rok?
Produkcja przemysłowa w Polsce wzrosła w grudniu o 0,2 proc. rok do roku – podał w środę GUS. To dane gorsze od średniej oczekiwań ekonomistów w ankiecie „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”. Ta sugerowała wzrost o 1,4 proc. r./r.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas