Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 03.04.2025 00:23 Publikacja: 25.10.2022 05:00
Foto: Adobestock
– Polska branża kosmetyczna jest odporna na kryzysy – mówi Henryk Orfinger, współzałożyciel, przewodniczący rady nadzorczej spółki Dr Irena Eris, jednej z najbardziej znanych polskich firm na rynku urody, a także twórca i wieloletni prezes Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego. Jest przekonany, że i tym razem krajowym producentom kosmetyków uda się przetrwać kryzys wywołany wojną w Ukrainie – również dzięki rozwojowi eksportu.
Potwierdzają to dane z bazy GUS udostępnione nam przez Zespół Analiz Sektorowych PKO Banku Polskiego. Według nich, chociaż po wybuchu wojny eksport polskich kosmetyków na Wschód gwałtownie spadł, to na koniec sierpnia jego wartość sięgnęła 2,57 mld euro, czyli o 2,3 proc. więcej niż rok wcześniej.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Spółka twierdzi, że jest bliżej wyjścia z giełdy. Analiza zeszłorocznego stanowiska KNF pozwala jednak stwierdzić, że piłka jest wciąż w grze.
Szybciej, prościej, bardziej dynamicznie – tego dziś oczekują klienci od branży leasingowej. Chodzi o błyskawiczne decyzje, minimalne formalności i pełną integrację usług finansowych.
W ostatnich latach Allegro koncentrowało się na poprawie kondycji finansowej grupy. Teraz zapowiada otworzenie kolejnego rozdziału i przyspieszenia wzrostu. Będzie za to odpowiedzialny Marcin Kuśmierz, który zastąpi na stanowisku Roya Perticucciego.
Marcin Kuśmierz zastąpi Roya Perticucciego na stanowisku prezesa Allegro. Jakie ma plany?
Rynek odzieży jest rosnący, ale wymagający – ocenia Mirosław Misztal, prezes Monnari Trade. Przyznaje, że giełdowa firma dostaje szereg propozycji inwestycyjnych. Co zrobi?
Marcin Kuśmierz zastąpi Roya Perticucciego na stanowisku prezesa Allegro sp. z o.o. 5 maja 2025 r., a Allegro.eu od zwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy w czerwcu - poinformowała spółka w komunikacie.
Sieć może w tym roku przeprowadzić emisję, by zróżnicować źródła kapitału. Planuje też uruchomić 1100 nowych sklepów w Polsce i Rumunii.
Tegoroczny debiutant kupił za 23 mln zł pakiet większościowy firmy Eurodiagnostic, zajmującej się badaniami obrazowymi. To segment, na który Diagnostyka ma duży apetyt.
Naszym celem jest osiągnięcie pozycji jednego z regionalnych liderów branży. Z pewnością zadbamy o to, by w oczach inwestorów nie stać się „nudną” firmą z sektora med-tech. Zapowiedziane rozdzielenie działalności Synektika do niezależnych spółek pozwoli inwestorom na odrębną, rzetelną wycenę, uwzględniającą potencjał każdej z nich. Sądzę, że w konsekwencji będzie to prowadzić do zwiększenia wartości obu spółek – mówi Cezary Kozanecki, prezes Synektika, laureat nagrody „Parkietu” Byki i Niedźwiedzie 2025 w kategorii prezes roku.
Spółka otrzymała raport z pozytywnych wyników analizy dla badania klinicznego projektu PacePress. Komercjalizacja nabiera tempa.
Biotechnologiczna spółka ma problem z przekonaniem do siebie inwestorów, choć planowane oszczędności dają jej nieco więcej czasu na doprowadzenie do etapu komercjalizacji któregoś z projektów.
Hurtowe ceny jaj sięgnęły 7,44 dolara za tuzin. Ale konsumenci wciąż płacą mniej: średnia krajowa cena jaj w styczniu wyniosła 4,95 dolara za tuzin. To o 53 proc. więcej niż w zeszłym roku. Dotychczasowy rekord ze stycznia 2023 r. wynosił 4,82 dolara.
W wyniku uruchomienia nowych klientów i rozwoju na posiadanych rynkach spółka w 2024 roku odnotowała wzrost liczby realizowanych badań o blisko 90 proc., osiągając ponad 270 tys. sesji EKG wobec 144 tys. rok wcześniej.
Rynek negatywnie przyjął informację o wycofaniu się BioNTechu z udziału w projekcie badawczym STING, który był rozwijany wspólnie z Ryvu.
Pozyskanie przez spółkę dużego klienta w USA daje nadzieję na odbudowę wyników. Kurs w ekspresowym tempie odrabia zeszłoroczne straty.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas