Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 09.03.2021 05:17 Publikacja: 09.03.2021 05:17
Foto: Bloomberg
Do tej pory fundusz Woven Capital zainteresował się 36 projektami, na które przekazał finansowanie. Wśród nich są m.in. Nauto, spółka zajmująca się autonomicznymi samochodami, czy Drishti zajmująca się analizą wideo pracy w fabrykach.
– Oprócz autonomicznych pojazdów ciekawe wydaje się być przetwarzanie danych w chmurze oraz wykorzystanie tego mechanizmu do usprawnienia działania fabryk. Poprzez przeniesienie informacji dotyczących robotów do systemu jesteśmy w stanie wdrażać nowości od razu do wszystkich fabryk – stwierdził Jim Adler, dyrektor zarządzający w funduszu. Dzięki wspomnianym inwestycjom firma chce zdobyć przewagę nad innymi producentami aut, a swojej szansy upatruje szczególnie w pojazdach autonomicznych. Adler podkreślił, że choć fundusz ściśle współpracuje z Toyotą, to zachowuje w pewnym stopniu niezależność, ponieważ nie da się inwestować wyłącznie w projekty, które dawałyby największy zysk producentowi aut. Woven Capital może przeznaczyć na inwestycje nawet 0,8 mld dolarów. GSU
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Chiny poinformowały w czwartek, że nie prowadzą żadnych rozmów ze Stanami Zjednoczonymi na temat ceł, mimo że prezydent Donald Trump i sekretarz skarbu Scott Bessent zasugerowali w tym tygodniu, że napięcia w stosunkach z Chinami mogą się zmniejszyć.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Rząd Niemiec prognozuje, że gospodarka kraju, największa w Europie, odnotuje w tym roku stagnację, ponieważ cła i groźby handlowe prezydenta USA Donalda Trumpa wpłyną na jej wyniki po miesiącach niepewności politycznej.
Inwestorów ucieszyła zapowiedź tego, że najbogatszy miliarder na świecie zmniejszy zaangażowanie w administracji Trumpa.
Kraje afrykańskie będą musiały wydać miliardy dolarów na nowe plantacje oraz systemy nawadniające. Dlatego ceny będą nadal rosły, chociaż już podwajają się co roku.
Prezydent Stanów Zjednoczonych zarówno kieruje się doświadczeniami z lat 80., jak i chętnie słucha doradców, takich jak Peter Navarro. Marzy o powrocie swojego kraju do potęgi przemysłowej, jaką był w latach poprzedzających liberalizację handlu światowego.
Zmarł papież Franciszek. O śmierci głowy Kościoła katolickiego poinformował Watykan.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas