Aktualizacja: 24.02.2017 03:24 Publikacja: 18.11.2011 15:00
Poniedziałkowe zawirowania na rynkach globalnych wywołane sukcesem chińskiego modelu AI stworzonym przez DeepSeek dość łagodnie obeszły się z krajowym rynkiem akcji.
Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł niewielki spadek głównego indeksu, WIG20, o -0,1%, do poziomu 2376 pkt. mWIG40 zniżkował o -1,1%, podczas gdy sWIG80 zanotował cofnięcie o -0,91%. Obroty na szerokim rynku wyniosły niecałe 1,18 mld złotych.
Oczy inwestorów skierowane są dzisiaj na temat DeepSeek i jego wpływu na przyszłość sztucznej inteligencji. Informacja o przygotowaniu przez chińską firmę modelu sztucznej inteligencji w formacie open-source, która osiągami według niektórych danych prześciga kosztowny i trenowany na najlepszych chipach ChatGPT od OpenAI stawia pod znakiem zapytania ogromne wydatki, jakie amerykańskie spółki wydają na rozwój technologii sztucznej inteligencji. Czy to oznacza koniec hossy AI?
Sukces chińskiego DeepSeek podkopał wiarę inwestorów w amerykańskie spółki z sektora nowych technologii, które zainwestowały miliardy w rozwój narzędzi AI. W poniedziałek ich akcje znalazły się na celowniku sprzedających.
Elektromobilność to dzisiaj już nie jest pytanie „, czy”, tylko „jak”. Jaki samochód wybrać? O jakiej mocy? Z jak dużą baterią? Wreszcie, z jaką ładowarką?
Od piątku trwa realizacja zysków po ubiegłotygodniowym wyjściu głównych indeksów na nowe ekstrema.
Inwestorzy w Warszawie po sześciu wzrostowych sesjach z rzędu indeksu WIG20 przystąpili do realizacji zysków wykorzystując korektę na pozostałych rynkach akcji.
Operatorzy komórkowi przygotowują wstępne oferty na ważne częstotliwości radiowe. Problemem są zakłócenia ze strony Ukrainy. Urząd Komunikacji Elektronicznej zapewnia, że już w pierwszym kwartale br. zostaną one mocno ograniczone.
Programiści wracają na etat? Liczba zakładanych działalności gospodarczych w branży technologii informatycznych wyraźnie wyhamowała.
UOKiK postawił zarzuty wprowadzania w błąd konsumentów P4 i Netii. Uważa, że telekomy zbyt enigmatycznie informują o warunkach cen.
Prezes urzędu antymonopolowego walczy od dawna z wprowadzającymi w błąd informacjami o cenach abonamentów za telefon i internet. Zarzuty postawił dwóm kolejnym operatorom. To może nie być koniec.
W ubiegłym roku między sieciami mobilnymi Polacy przenieśli 1,51 mln numerów. To prawie o 50 tys. więcej niż w 2023 roku. Tylko jeden duży telekom miał dodatni wynik.
Cyfrowy Polsat zapłaci za pasmo 700/800 MHz najmniej, a to, że nie dla każdego będzie „po równo”, podbije cenę jednego bloku nawet do 463 mln zł. Taki scenariusz najważniejszego wydarzenia w branży telekomunikacyjnej w 2025 r. rozgrywa rynek kapitałowy.
Wystawiona na sprzedaż Nexera może przyciągnąć zainteresowanie m.in. Orange Polska i rozpocząć falę większych transakcji fuzji i przejęć w tym nowym sektorze rynku telekomunikacyjnego.
Obniżki stóp procentowych, zyski ze sprzedaży energii i efekt automatycznych podwyżek cen usług telekomunikacyjnych to główne motory poprawy rezultatów sektora, na które zwracają uwagę inwestorów analitycy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas