Bracia Krzysztof i Rafał Krawczyk, założyciele spółki Shoper, jej prezes Marcin Kuśmierz i fundusz V4C chcą sprzedać poprzez swoje wehikuły wszystkie akcje, których nie kupi od nich cyber_Folks. Tak wynika z komunikatu firmy e-commerce notowanej w Warszawie i naszych obliczeń.
Ruszyło ABB na akcje Shopera
W poniedziałek po sesji założyciele, prezes i inwestor rozpoczęli przyspieszonej budowy księgi popytu (ang. ABB) na akcje, które zostałyby im po transakcji z poznańską grupą. Chodzi łącznie o 18,9-proc. pakiet. Przed ogłoszeniem ABB na poniedziałkowej sesji kurs akcji Shopera spadł wobec piątkowego zamknięcia o 4,8 proc. do 41,4 zł.
O ABB Shoper poinformował w komunikacie kilkadziesiąt minut po zamknięciu sesji. Podał, że KFF (spółka Marcina Kuśmierza), K&K (spółka Krzysztofa Krawczyka) oraz R&E (spółka Rafała Krawczyka) oferują inwestorom nie więcej niż 1.034.426 akcji każda. Każdy z trzech pakietów odpowiada 3,7 proc. kapitału zakładowego Shopera. Z kolei V4C ma na sprzedaż 2.206.523 walorów, czyli 7,8 proc. wszystkich papierów spółki e-commerce.
W ABB pośredniczą mBank, PKO BP oraz Wood& Company Financial Service. Instytucje te pełnią rolę globalnych współkoordynatorów oraz współprowadzących księgę popytu.
Jaromir Łaciński zostaje?
W ABB nie bierze udziału Jaromir Łaciński, który – według naszych obliczeń - podobnie jak Krawczykowie i Kuśmierz po transakcji z cyber_Folks dysponować miałby 3,7-proc. pakietem akcji Shopera. Jak podano dziś po sesji, po ABB nastąpi 180-dniowy okres, w którym ani sprzedający w ABB ani Jaromir Łaciński nie będą mogli sprzedać walorów.