Współpraca z CenterNetem jest w przyszłości możliwa

pytania do... Andrei Lazzarolego, dyrektora generalnego spółki Mobyland, potencjalnego operatora komórkowego

Publikacja: 17.04.2009 01:14

[b]Czy Mobyland to ciągle sposób na rentowny biznes, wziąwszy pod uwagę niskie ceny w pre-paidowym segmencie rynku komórkowego w Polsce? [/b]

Niższe ceny w segmencie usług przedpłaconych były oczekiwane jako efekt wysokiej penetracji usług mobilnych i konkurencji między operatorami, którzy obecnie stawiają na aktywnych użytkowników. Usługi pre-paid będą w dalszym ciągu obszarem biznesu dla tych operatorów, którzy będą posiadali strukturę efektywną kosztowo. Taki właśnie jest cel Mobylandu.

[b] Na jakim etapie są rozmowy z potencjalnymi inwestorami, chcącymi wspierać finansowo Państwa projekt?[/b] Rozmowy z potencjalnymi inwestorami są zaawansowane. Warto zauważyć, że toczące się negocjacje nie wstrzymują prac dotychczasowych udziałowców nad projektem (włoska Eutelia ma 70 proc. udziałów – red.), a wraz z jego rozwojem, naszym zdaniem, staje się on coraz bardziej atrakcyjny. Bieżąca sytuacja na rynkach finansowych nie jest oczywiście najlepszym momentem, aby promować nowe projekty, ale jesteśmy optymistami.

[b]Czy zarząd Mobylandu rozważa zmianę planów i myśli może o współpracy z CenterNetem (spółka zależna NFI Midas – red.), aby połączyć siły i udostępnić częstotliwości istniejącemu operatorowi? [/b]

Współpraca z innymi graczami na rynku zawsze była częścią planu Mobylandu. W przeszłości ujawniliśmy nawet nazwy niektórych z nich (partnerem w joint venture Mobylandu miała być państwowa Telekomunikacja Kolejowa – red.) Z Centernetem łączy nas ten sam zakres częstotliwości (1800 MHz – red.), terminy (Mobyland powinien ruszyć z usługami do końca maja, ale wystąpił do Urzędu Komunikacji Elektronicznej o wydłużenie terminu – red.) i zobowiązania, co z kolei prowadzi ku obszarom potencjalnej współpracy. To możliwe, że w przyszłości będziemy działać razem.

Technologie
Firmy chcą inwestować w nowe technologie
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Technologie
Huuuge: „skupy akcji nie są priorytetem”. Mamy komentarz analityka
Technologie
Creotech dzieli biznes. Kwanty wejdą na giełdę
Technologie
Ruszyła karuzela nazwisk kandydatów na nowego prezesa UKE
Technologie
Miliardy na cyberochronę
Technologie
Co daje siłę walorom Orange Polska