TMS Brokers: Korekta wartości złotego

W trakcie wtorkowych notowań złoty osłabił się względem euro i dolara. Kursy EUR/PLN oraz USD/PLN na zamknięciu sesji europejskiej kształtowały się na poziomach odpowiednio: 4,1850 i 2,9620. Szczególnie silną zwyżkę wspomnianych par walutowych mogliśmy obserwować koło południa.

Publikacja: 11.08.2009 18:10

TMS Brokers: Korekta wartości złotego

Foto: TMS Brokers

Wzrost EUR/PLN przez pewien czas powstrzymywał poziom 4,1800, wyznaczony przez zeszłotygodniowe maksimum, jednak o 16.00 kurs przebił ten opór, co otwiera mu drogę do kontynuacji ruchu wzrostowego. Złoty tracił na wartości razem z m.in. rublem i forintem. Deprecjację walut naszego regionu spowodowało obniżenie ratingów Łotwy oraz Estonii przez agencję Standard & Poor’s oraz informacje o spadku PKB Rosji w II kwartale o 10,9% kw/kw (wobec wyniku -9,7% w I kwartale). Około 16.00 kursy EUR/HUF i EUR/RUB zwyżkowały odpowiednio o: 1,6% i 1,3%, w porównaniu z poziomami obserwowanymi na otwarciu dzisiejszej sesji europejskiej.

Eurodolar poruszał się dziś w przedziale 1,4110 – 1,4190. Pod koniec sesji europejskiej kurs EUR/USD kształtował się na poziomie 1,4120. Dziś o 14.30 poznaliśmy wstępny odczyt wydajności pracy w II kw. z USA, który wyniósł 6,4% kw/kw (prognozowano zwyżkę o 5,4% kw/kw). Informacja ta nie wpłynęła jednak znacząco na parę EUR/USD. Większych wahań możemy spodziewać się jutro, kiedy to poznamy m.in. decyzję i komunikat amerykańskiego Komitetu Otwartego Rynku dotyczące stóp procentowych za Oceanem oraz dynamikę produkcji przemysłowej w czerwcu w Eurolandzie.

Sporządzili:

Jarosław Pękala

Joanna Pluta

Departament Analiz

[link=http://www.tms.pl]DM TMS Brokers S.A.[/link]

Okiem eksperta
Co powoduje niepewność inwestorów?
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Okiem eksperta
W co gra Donald Trump?
Okiem eksperta
Jak wycenić bitcoina?
Okiem eksperta
Sytuacja na globalnych giełdach jest wciąż napięta, a dolar traci
Okiem eksperta
Historia pisze się na naszych oczach
Okiem eksperta
Obrona kluczowych wsparć na wykresach indeksów bazowych