Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 06.02.2017 17:40 Publikacja: 02.10.2015 06:00
Danuta Hübner i Marek Orzechowski, uczestnicy panelu o imigracji.
Foto: Archiwum
Marek Orzechowski, polski dziennikarz (były korespondent TVP) od lat mieszkający w Belgii, zgodził się z tą opinią. Zaznaczył jednak, że Europa i Polska powinny przyjmować ludzi, ale na pewnych, ściśle zdefiniowanych zasadach. – Nie możemy wpuścić milionów ludzi bez żadnej kontroli tego, kim są i skąd pochodzą. Sam też jestem imigrantem, opuściłem nasz kraj w 1982 r. Od pierwszego dnia na obczyźnie robiłem wszystko, aby dostosować się do reguł, które zastałem. Niestety gros przybyszów z Afryki czy krajów Bliskiego Wschodu nie chce i nie ma zamiaru asymilować się z nowym europejskim społeczeństwem. Sądzę więc, że powinniśmy kontrolować sytuację i mierzyć zamiary na siły – tłumaczy dziennikarz.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Złoto osiągnęło historyczne maksima. Może to skłonić inwestorów do poszukiwania alternatywy, ale z większym potencjałem wzrostu.
W środę krajowe aktywa traciły na wartości. Dolar był droższy o 0,7 proc., dziesięcioletnie obligacje skarbowe taniały o 0,5, indeks zaś największych spółek – o 2 proc.
2024 r. był pozytywny dla emitentów obligacji korporacyjnych, co skłoniło ich do obniżania marż i wydłużania terminów do wykupu.
Luty to czwarty miesiąc z rzędu, gdy złoty umacnia się wobec euro. Kurs zszedł już do poziomów niewidzianych od wiosny 2018 roku.
Wprawdzie szukanie okazji na górnikach BTC wiążę się z potężnym ryzykiem, ale spółki z tego sektora znajdują się obecnie w ciekawym miejscu.
Rada Polityki Pieniężnej utrzymała stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Kiedy koszt pieniądza zacznie spadać?
Na koniec tygodnia Wall Street doczekało się korekty. Wzrosty z początku sesji zostały wymazane po publikacji danych PMI i Uniwersytetu w Michigan, które ujawniły obawy Amerykanów o otoczenie gospodarcze w najbliższych miesiącach.
Finałowa sesja tygodnia skończyła się skromnymi zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 i indeks szerokiego rynku WIG zanotowały solidarne wzrosty po 0,17 procent, gdy mWIG40 spadło o 0,09 procent.
Atmosfera na rynkach w ostatnich dniach wyraźnie zgęstniała, a zyski zrealizować dość łatwo.
Pierwsza część piątkowej sesji upływa pod znakiem niewielkich wzrostów na GPW, ale indeksy pozostają w rejonach dobrze znanych z czwartku.
Choć do końca lutego zostało jeszcze kilka sesji, zapowiada się na to, że WIG20 zakończy go wyraźnie dodatnim bilansem (aktualnie oscyluje on wokół +8 proc.).krzysztof ojczyk
Europejski rynki skończyły dzisiejszą sesję mieszanymi wynikami. Niemiecki DAX spadł o 0,5%, kontynuując wczorajszą przecenę.
Czwartkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 stracił 0,80 procent przy blisko 1,69 miliarda złotych obrotu, gdy indeks szerokiego rynku WIG oddał 0,54 procent z licznikiem pokazującym przeszło 2 miliardy złotych.
WIG20 stracił w czwartek 0,8 proc. i wrócił tym samym w okolice 2600 pkt. Wciąż jednak za wcześniej jest na to, by mówić o zmianie trendu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas