Kraj
- DG-NET – NWZA w sprawie zmian w statucie spółki dane makroekonomiczne
- S&P GLOBAL – PMI dla polskiego przemysłu w styczniu
Świat
- USA – PMI dla przemysłu w styczniu, indeks ISM dla przemysłu w styczniu, wydatki na inwestycje budowlane w grudniu
Aktualizacja: 03.02.2025 05:52 Publikacja: 03.02.2025 03:00
Foto: AdobeStock
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com
Wstępne wyniki Banku Millennium za 2024 rok, wypłata dywidendy przez Synektik i walne zgromadzenie akcjonariuszy Puław w sprawie zmian w składzie rady nadzorczej. Oto co wydarzy się dziś w biznesie i gospodarce w Polsce oraz na świecie.
Wstępny szacunek Głównego Urzędu Statystycznego produktu krajowego brutto za 2024 rok, dane o amerykańskim, niemieckim i francuskim PKB w IV kwartale oraz decyzja Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych. Oto co wydarzy się dziś w biznesie i gospodarce w Polsce oraz na świecie.
Decyzja Fed w sprawie stóp procentowych, publikacja protokołu z dyskusji na ostatnim posiedzeniu Banku Japonii i indeks nastrojów konsumenckich w Niemczech GfK. Oto co wydarzy się dziś w biznesie i gospodarce w Polsce oraz na świecie.
W Stanach Zjednoczonych zamówienia na dobra trwałego użytku w grudniu i indeks nastrojów konsumenckich Conference Board oraz decyzja węgierskiego banku centralnego w sprawie stóp procentowych. Oto co wydarzy się dziś w biznesie i gospodarce w Polsce oraz na świecie.
PMI dla przemysłu i usług w styczniu w strefie euro i USA i NBP o podaży pieniądza w grudniu. Oto co wydarzy się dziś w biznesie i gospodarce w Polsce oraz na świecie.
Produkt krajowy brutto Chin w IV kwartale, amerykańska produkcja przemysłowa i brytyjska sprzedaż detaliczna w grudniu. Oto co wydarzy się dziś w biznesie i gospodarce w Polsce oraz na świecie.
Bierzemy pod lupę te historyczne przypadki, w których WIG równie optymistycznie rozpoczął rok, jak obecnie. Po udanym styczniu potem poszczególne ścieżki rozchodzą się w różne strony – warto będzie obserwować, do której z nich będzie tym razem najbliżej.
Indeks spółek ukraińskich WIG-Ukraine rośnie imponująco, ale nastroje akcjonariuszom mógł popsuć sygnał Kernela o możliwym squeez-oucie, do którego może szykować się ich zaprzyjaźniony właściciel Namsen Ltd. Kurs IMC niemal się podwoił w ciągu roku.
Finałowa sesja tygodnia i miesiąca na rynku warszawskim skończyła się skromnymi spadkami najważniejszych indeksów.
WIG20 zakończył piątek pod kreską. Cały styczeń, w końcu, należał jednak do naszych indeksów.
Indeksy europejskie pokazują dziś mieszane nastroje. Rodzimy WIG20 i niemiecki DAX kończą dzień na minusie (odpowiednio -0.31% i -0.06%), natomiast na rynku amerykańskim widoczna jest wyraźna przewaga byków. Nasdaq rośnie o 1.42%, S&P500 zyskuje 0.79%, a Dow Jones Composite Average pozostaje bez zmian.
Złoty w piątek tracił na wartości. Na razie jednak nie ma powodów, by bić na alarm.
Przed giełdą kolejne nadzieje związane z IPO. Po niezbyt udanym debiucie Żabki przychodzi czas na Diagnostykę. Nadzieje powinny być mniejsze z uwagi na dużo mniejszą ofertę na rynku pierwotnym, a więc szanse na pobicie oczekiwań powinny być większe.
Czy na giełdach będzie panowała hossa? A może to jest czas na kupowanie obligacji? Czy złoty może wciąż imponować siłą? Jakie ETF – y wybrać do portfela? Co nas czeka w polityce i jak będzie radziła sobie polska i globalna gospodarka?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas