Oszczędności lokuję w...
mojej własnej firmie, wciąż reinwestując każdy grosz.
Giełda kojarzy mi się z...
niepewnością.
Do 2030 roku giełdowe indeksy wzrosną o...
Aktualizacja: 03.04.2025 00:24 Publikacja: 04.09.2022 07:00
Anna Streżyńska, CEO MC2 Innovations, spółki z Grupy Lux Med
Foto: materiały prasowe
Oszczędności lokuję w...
mojej własnej firmie, wciąż reinwestując każdy grosz.
Giełda kojarzy mi się z...
niepewnością.
Do 2030 roku giełdowe indeksy wzrosną o...
zostawiam to fachowcom.
...a za euro zapłacimy...
Nie „zapłacimy”, bo euro będzie naszą walutą.
Aby stwierdzić „wystarczy”, na bankowym koncie trzeba zgromadzić...
Nigdy nie ma „wystarczy” – bez podporządkowania życia pieniądzom warto gromadzić, bo jest się z kim dzielić. Dookoła wielu potrzebujących, a także wiele okazji do pomocy różnym ciekawym inicjatywom i biznesom.
Moim autorytetem jest... i/lub Moim wzorem do naśladowania w biznesie jest…
Nie mam wzorów. Uczę się od wielu osób, odbywam bardzo wiele spotkań i staram się inspirować, a czasem nawet pocieszać historiami wielu osób, z reguły mało znanych i niemających oficjalnych biografii, upiększających rzeczywistość. Wzory się zmieniają, wraz z tym, jak zmienia się etap rozwoju mojego biznesu.
Najlepsza rada, jaką kiedykolwiek otrzymałam, to...
Staraj się, żeby we wszystkich dziedzinach życia utrzymywać spokojne 4 z minusem. Nie skorzystałam jeszcze z tej rady, padła ona niedawno z ust mojego dawnego współpracownika, którego pracowitość, spokój i uczciwość jest wzorowa. Ale ta rada mnie zainspirowała, ponieważ perfekcjonizm i ambicja zabijają we mnie satysfakcję z tego, co osiągam.
Ponadto, ów kolega uświadomił mi, że najwyższa nota w jednej dziedzinie prowadzi często do zaniedbań w drugiej. I to jest prawda.
Jestem szczególnie dumna z...
mObywatela, który jest moim pomysłem i w pierwszej wersji powstał za mojej kadencji w resorcie cyfryzacji. Komisja Europejska w 2021 uznała go za najbardziej innowacyjne rozwiązanie z zakresu e-tożsamości. Udowodniłam, że interes i wygoda obywatela są ważniejsze od widzimisię administracji. Jestem dumna ze wszystkich rozwiązań, przy których pracowałam, ale to jest prawdziwie moje dziecko. Urzędnicy pukali się w głowę, dziennikarze pisali „gadżet Streżyńskiej”, politycy zablokowali. Wizjonerstwo wymaga odwagi i odporności, więc jestem też dumna z mojego zespołu, który nigdy się nie poddał.
Gdybym dostała w spadku milion…
Milion nie wystarczy na nic dużego w branży, w której chcę w przyszłości inwestować, czyli w badaniach nad opóźnianiem starzenia się mózgu.
Cenię osoby...
które nie kłamią i mają odwagę wziąć odpowiedzialność za słowa lub przyznać się do błędu.
Za 10 lat będę...
poważnym inwestorem w biznesie technologii medycznych.
W wolnej chwili...
czytam.
Jeśli wakacje, to...
tylko aktywne. Ciekawe miejsca, zabytki i dobre jedzenie to co roku mój plan.
Ostatnio przeczytana książka to...
„Na południe od Broad” Pata Conroya. Polecam, jedna z wciągających, złożonych, wielkich amerykańskich powieści osadzonych w społecznych rewolucjach XX wieku.
Energię i optymizm do działania czerpię...
z kontaktów z ludźmi, nie tylko przyjaciółmi.
Patronem kobiecych kwestionariuszy jest Klub Inwestorek Indywidualnych
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com
Od strony fundamentalnej akcje spółek notowanych na GPW mimo wzrostów nie są drogie. WIG ma szanse dojść do magicznej bariery 100 tys. pkt, a nawet ją przebić o kilka procent pod pewnymi warunkami – mówi Sebastian Buczek, prezes i założyciel Quercus TFI.
Szybciej, prościej, bardziej dynamicznie – tego dziś oczekują klienci od branży leasingowej. Chodzi o błyskawiczne decyzje, minimalne formalności i pełną integrację usług finansowych.
Inwestorzy indywidualni na całym świecie trzymają się strategii długoterminowych, aby radzić sobie z zmiennością rynku. Podobne zachowania można zaobserwować także w Polsce: 52 proc. inwestuje w długim horyzoncie czasowym – na lata lub nawet dekady.
Przed nami prawdopodobnie kluczowe dni, jeśli chodzi o cła, którymi straszy amerykański prezydent. Inwestorzy na Starym Kontynencie wahali się dość długo, ale wreszcie uciekają od akcji w stronę obligacji.
– Amerykanie są dużym eksporterem rolnym, możliwe, że za chwilę będziemy oglądali sytuację odwrotną, że dojdą do tak wysokiego poziomu ceł, że zaczną na tym tracić i wtedy ta polityka będzie rewidowana – mówi Grzegorz Rykaczewski, analityk sektora rolnego w Pekao.
Analitycy Goldman Sachs podwyższyli prognozę dla cen złota. Spodziewają się oni, że na koniec 2025 r. uncja kruszcu będzie kosztowała 3300 dolarów.
Na warszawskiej giełdzie wciąż mamy hossę pasjonatów. Liczę, że przebicie przez WIG 100 tys. pkt sprawi, że o rynku będzie mówiło się nie tylko w specjalistycznych mediach – mówi Konrad Ryczko, analityk DM BOŚ.
Prezydent Donald Trump ogłosił w Ogrodzie Różanym Białego Domu nowy pakiet ceł odwetowych wymierzonych przeciwko wszystkim partnerom handlowym Stanów Zjednoczonych. "To co oni robią nam, my zrobimy im" - powiedział Trump przed podpisaniem dokumentu.
Zapowiedzi – nieraz sprzecznych – Donalda Trumpa w sprawie ceł było już tak wiele, że inwestorzy czasem je wręcz ignorowali. Nadszedł jednak wreszcie dzień decyzji, od których zależało, w jakiej formie rynki obudzą się w czwartek.
Od strony fundamentalnej akcje spółek notowanych na GPW mimo wzrostów nie są drogie. WIG ma szanse dojść do magicznej bariery 100 tys. pkt, a nawet ją przebić o kilka procent pod pewnymi warunkami – mówi Sebastian Buczek, prezes i założyciel Quercus TFI.
Choć Stany Zjednoczone są dla Polski ważnym partnerem handlowym, to cła nakładane przez administrację Trumpa nie zagrożą znacząco naszej gospodarce – ocenia Polski Instytut Ekonomiczny. Ale w skrajnym scenariuszu polski PKB może stracić 0,43 proc.
Mimo, że XTB planuje w tym roku znaczący wzrost wydatków na marketing, to jak przekonuje Omar Arnaout, prezes spółki, nie jest to przeszkodą w wypłacie dywidendy.
Ekonomiści obawiają się, że Trump zada światowej gospodarce cios, po którym będziemy mieli kryzys. Inwestorzy starają się szykować na najgorsze, ale mają cichą nadzieję, że konflikt handlowy nie będzie aż tak ostry.
Polityka gospodarcza amerykańskiego prezydenta osłabi globalny przemysł motoryzacyjny.
Średnia prognoza wzrostu indeksu S&P 500 na 2025 r. stawiana przez największe banki inwestycyjne wynosiła w styczniu około 13 proc.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas