Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 07.02.2017 00:57 Publikacja: 13.01.2015 05:00
Foto: GG Parkiet
Środki zdeponowane na rachunku pieniężnym nie są oprocentowane, dlatego jedynym sposobem na zarobek jest trafne wytypowanie spółek. Tegoroczna edycja SIGG stoi na niezwykle wysokim poziomie. Od początku trwania konkursu indeksy WIG30 oraz mWIG40 straciły odpowiednio 2 oraz 0,5 proc. Pomimo nie najlepszej koniunktury zespoły biorące udział w konkursie potrafiły wypracować wysokie stopy zwrotu. Na ostatniej prostej trwa zażarta walka o pierwsze miejsce. Aktualnym liderem jest Technikum nr 2 w Kaliszu ze stopą zwrotu sięgającą ponad 53 proc. Po piętach depcze mu Technikum nr 2 z Prudnika (+52 proc.). Na trzecim miejscu znajduje się ekipa Liceum z Łańcuta (+34 proc.). Warto zauważyć, że aż 25 drużyn może się pochwalić co najmniej 10-procentowym zyskiem. Po zakończeniu piątkowej sesji organizator dokona przeliczenia wartości portfeli inwestycyjnych każdego z zespołów. Kolejnym etapem rywalizacji będzie tzw. dogrywka (od 2 do 31 marca 2015 r.), w której cztery najlepsze drużyny z etapu podstawowego staną do rywalizacji na rynku kontraktów terminowych.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Historyczny rekord na GPW. WIG osiągnął poziom 100 tys. pkt. Jak wysoko może jeszcze zajść? - Moment bardziej odczuwalnego schłodzenia na GPW nieuchronnie się zbliża - mówi Piotr Kaźmierkiewicz, analityk BM Pekao.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Standard ESRS G1 „Postępowanie w biznesie” jest jedynym tematycznym standardem dotyczącym obszaru związanego z zarządzaniem (governance).
Cena złota po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 3300 dolarów za uncję. Ustanowiła ona kolejny rekord. Przez pięć lat zyskała prawie tyle samo co nowojorski indeks giełdowy S&P 500.
W długim terminie złoto ma szansę osiągnąć poziom 5–6 tys. USD za uncję. Duży potencjał wzrostowy jest także w srebrze – uważa Michał Stajniak, wicedyrektor działu analiz w firmie XTB.
Sprzedaż obligacji detalicznych utrzymuje się nadal na wysokim poziomie. Niebawem oferta może się pogorszyć.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas