Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 01.12.2017 05:07 Publikacja: 01.12.2017 05:07
Foto: Adobestock
- Wykresy są zazwyczaj pokazywane w jednym z trzech ujęć: liniowym, słupkowym lub świecowym. Pierwszy to zwykła linia, która łączy ceny zamknięcia. Drugi to pionowa kreska, z wypustkami po lewej i prawej stronie. Lewa wypustka pokazuje cenę otwarcia, prawa cenę zamknięcia, a najwyższy i najniższych punkt słupka to jednocześnie maksimum i minimum cenowe w danym interwale czasowym. Trzecie ujęcie pochodzi z japońskiego podręcznika analizy technicznej (AT). Świeca składa się z korpusu oraz górnego i dolnego cienia. Korpus pokazuje zasięg wahań między ceną otwarcia i zamknięcia, a jego kolor wskazuje, czy cena wzrosła w relacji do otwarcia (zazwyczaj kolor zielony lub biały), czy spadła (czerwony lub czarny). Górny cień to cena maksymalna, a dolny minimalna. Ostatnie ujęcie jest obecnie najbardziej popularne wśród analityków. Świece zawierają w sobie bowiem najwięcej informacji i jeden rzut oka wystarczy, by ocenić skalę i kierunek zmian notowań w danym interwale czasowym.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Historyczny rekord na GPW. WIG osiągnął poziom 100 tys. pkt. Jak wysoko może jeszcze zajść? - Moment bardziej odczuwalnego schłodzenia na GPW nieuchronnie się zbliża - mówi Piotr Kaźmierkiewicz, analityk BM Pekao.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Standard ESRS G1 „Postępowanie w biznesie” jest jedynym tematycznym standardem dotyczącym obszaru związanego z zarządzaniem (governance).
Cena złota po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 3300 dolarów za uncję. Ustanowiła ona kolejny rekord. Przez pięć lat zyskała prawie tyle samo co nowojorski indeks giełdowy S&P 500.
W długim terminie złoto ma szansę osiągnąć poziom 5–6 tys. USD za uncję. Duży potencjał wzrostowy jest także w srebrze – uważa Michał Stajniak, wicedyrektor działu analiz w firmie XTB.
Sprzedaż obligacji detalicznych utrzymuje się nadal na wysokim poziomie. Niebawem oferta może się pogorszyć.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas