Aktualizacja: 17.06.2019 11:16 Publikacja: 17.06.2019 11:16
Foto: parkiet.com
Od strony fundamentalnej akcje spółek notowanych na GPW mimo wzrostów nie są drogie. WIG ma szanse dojść do magicznej bariery 100 tys. pkt, a nawet ją przebić o kilka procent pod pewnymi warunkami – mówi Sebastian Buczek, prezes i założyciel Quercus TFI.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Inwestorzy indywidualni na całym świecie trzymają się strategii długoterminowych, aby radzić sobie z zmiennością rynku. Podobne zachowania można zaobserwować także w Polsce: 52 proc. inwestuje w długim horyzoncie czasowym – na lata lub nawet dekady.
Przed nami prawdopodobnie kluczowe dni, jeśli chodzi o cła, którymi straszy amerykański prezydent. Inwestorzy na Starym Kontynencie wahali się dość długo, ale wreszcie uciekają od akcji w stronę obligacji.
– Amerykanie są dużym eksporterem rolnym, możliwe, że za chwilę będziemy oglądali sytuację odwrotną, że dojdą do tak wysokiego poziomu ceł, że zaczną na tym tracić i wtedy ta polityka będzie rewidowana – mówi Grzegorz Rykaczewski, analityk sektora rolnego w Pekao.
Analitycy Goldman Sachs podwyższyli prognozę dla cen złota. Spodziewają się oni, że na koniec 2025 r. uncja kruszcu będzie kosztowała 3300 dolarów.
Na warszawskiej giełdzie wciąż mamy hossę pasjonatów. Liczę, że przebicie przez WIG 100 tys. pkt sprawi, że o rynku będzie mówiło się nie tylko w specjalistycznych mediach – mówi Konrad Ryczko, analityk DM BOŚ.
Wybory do Parlamentu Europejskiego wygrała Koalicja Obywatelska, zdobywając 37,06 proc. poparcia, na drugim miejscu znalazło się Prawo i Sprawiedliwość z 36,16 proc. głosów, wynika z danych Państwowej Komisji Wyborczej (PKW) po przeliczeniu 100 proc. głosów.
Inwestorze! Weź udział w naszej ankiecie i pomóż nam wskazać tych prezesów spółek z WIG30, którzy najlepiej sprawdzają się w obecnym, trudnym czasie pandemii i gospodarczego kryzysu. Głosy zbieramy tylko do najbliższej niedzieli 17 maja.
To już kolejna odsłona naszego badania, organizowanego od kilku lat wspólnie z Izbą Domów Maklerskich.
Polscy dyrektorzy finansowi uważają, że największym zagrożeniem dla rozwoju czy choćby stabilności finansowej firm jest wzrost kosztów działalności, głównie siły roboczej i transportu, a także wzrost podatków.
Biotechnologiczna spółka otrzymała z niemieckiego Państwowego Instytutu ds. Leków i Wyrobów Medycznych zgodę na przeprowadzenie badania klinicznego kolejnej fazy dla jej cząsteczki.
Kiedy globalne banki inwestycyjne przewidują, iż 2019 rok będzie bezbarwny dla stóp zwrotu uzyskiwanych na rynkach finansowych można by spodziewać się, iż strażnicy emerytalnych aktywów będą próbowali poprawić wyniki alfą (zysk z aktywnego zarządzania) obiecywaną przez fundusze hedgingowe bądź też cieplejszym nastawieniem do akcji brytyjskich spółek zdołowanych przez brexit
Rośnie pesymizm inwestorów odnośnie do perspektyw światowej gospodarki
Prywatne firmy doradcze obsługujące superbogaczy w 2017 roku średnio wypracowały 15,5-proc. zwrot wobec 7 proc. w 2016 r. i 0,3 proc. w 2015 r., wynika z ankiety UBS Group i firmy Campden Wealth.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas