Wynik flagowego dziennika Agory obniżył się w październiku rok do roku o 7,7 proc. do 334,5 tys. egz. To spadek porównywalny do tego, jaki odnotował cały sektor ogólnopolskiej prasy codziennej. Łączna sprzedaż pięciu największych gazet ogólnopolskich w kraju ("Fakt", "Gazeta Wyborcza", "Super Express", "Rzeczpospolita" i "Dziennik") obniżyła się w tym samym czasie mniej, bo o 7,4 proc., do 1,2 mln egz. - wynika z najnowszych danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy pokazujących tzw. rozpowszechnianie płatne razem.

Wynik całego sektora pociągnął w dół spadek sprzedaży "Dziennika Gazety Prawnej". Sprzedaż gazety wydawanej przez spółkę Infor Biznes (założona przez joint venture Inforu i Axel Springer Polska) spadła rok do roku o 19,6 proc. do 92,5 tys. egz. Październik to pierwszy miesiąc, w którym wyniki sprzedażowe "Dziennika" można porównać z tymi z przed roku (gazeta ukazuje się w obecnej formule od połowy września 2009). W pierwszym pełnym miesiącu ukazywania się dziennik wydawany przez joint venture założony przez wydawnictwa Infor i Axel Springer Polska, miał sprzedaż na poziomie 115,1 tys. egz., a jego kierownictwo zapowiadało dla tytułu średnią sprzedaż na poziomie minimum 110 tys. egz., co branża uznała za założenia asekuranckie. Pozostałe największe gazety codzienne w większości także odnotowały spadki, ale zdecydowanie mniejsze.

Sprzedaż bulwarowego "Faktu" w porównaniu z październikiem 2009 obniżyła się o 10,3 proc. do 410,9 tys. egz., a "Gazety Wyborczej" spadła o 7,7 proc. do 334,5 tys. egz. Wzrost sprzedaży w tym czasie jako jedyny odnotował tablowy "Super Express". Jego sprzedaż zwiększyła się rok do roku o 3 proc. do 194,1 tys. egz. Sprzedaż "Rz" była natomiast stabilna, obniżyła się rok do roku tylko o 1,1 proc i wynosiła 140,7 tys. egz.