Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 29.05.2018 11:51 Publikacja: 29.05.2018 11:51
Odzieżowe firmy nadal w dużym stopniu korzystają ze szwalni i fabryk na Dalekim Wschodzie, których produkty trafiają potem do Polski drogą morską. Walutą rozliczeniową jest dolar, który wobec złotego zyskuje od połowy kwietnia.
Foto: Archiwum
Choć druga połowa kwietnia i maj przyniosły spółkom odzieżowym i obuwniczym poprawę pogody, notowania wielu z nich są nadal niższe niż w ubiegłym roku. Postanowiliśmy sprawdzić, na ile ciąży im umacniający się dolar. Wszak wielu przedstawicieli z tej branży w dużej mierze nadal sprowadza towar z zagranicy i przygotowuje się do kolejnych zamówień rozliczanych w amerykańskiej walucie.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Nowy program lojalnościowy dla szyldów CCC już działa. Zmiany w systemach IT dotknęły część klientów. Spółka wskazuje na dostawcę.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Gdańska spółka odzieżowa wykonała ruch, którego miał oczekiwać od niej nadzorca rynku. To krok ku porozumieniu dotyczącego postępowania z Rosją w tle.
Kurs dość dynamicznie odbija od potwierdzonej linii trendu spadkowego, wzbijając się już ponad średnią pięćdziesięciosesyjną.
Dystrybutor IT w marcu zwiększył przychody o 9 proc. Jakie będą kolejne miesiące?
W połowie wtorkowej sesji notowania handlowej grupy zwyżkują o blisko 4 proc., zbliżając się do 17 zł. To drugi dzień wyraźnego umocnienia.
Dystrybutor IT w marcu zwiększył przychody o 9 proc. Był to najlepszy marzec w historii spółki. Jakie będą kolejne miesiące?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas