Bytom, Vistula: W KNF trwają prace nad memorandum

Nieco ponad miesiąc minął od dnia, w którym Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie Bytomia przez Vistulę Group. Mimo to jak na razie zarząd Vistuli nie zwołał nadzwyczajnego walnego zgromadzenia, którego zgoda jest potrzebna, aby doszło do transakcji.

Publikacja: 18.09.2018 05:05

Bytom, Vistula: W KNF trwają prace nad memorandum

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński Robert Gardziński

Grzegorz Pilch, prezes Vistuli, pytany o powody tej zwłoki, wyjaśnia, że aby mógł zwołać NWZ, potrzebne jest zatwierdzenie memorandum informacyjnego o emisji akcji, które obecnie czeka na akceptację Komisji Nadzoru Finansowego.

Według prezesa zawieszone postępowanie w KNF zostało wznowione na wniosek Vistuli kilka dni po tym, jak UOKiK zgodził się na transakcję akcjonariuszy odzieżowych spółek. – Dostaliśmy nowe uwagi KNF. Pracujemy – odpowiedział nam Grzegorz Pilch.

W poniedziałek akcja Vistuli kosztowała na GPW około 4 zł. Gdy zamykaliśmy to wydanie „Parkietu", papiery lekko zwyżkowały. Walory Bytomia przeciwnie: traciły na wartości 2,55 proc. i jeden kosztował 2,67 zł.

Kursy spółek, które mają stworzyć grupę, sugerowały, że za akcję Bytomia inwestor powinien otrzymać 0,66 waloru Vistuli. Tymczasem ostatni parytet wymiany ustalony na potrzeby transakcji i zaakceptowany przez audytora to 0,72.

Zgodnie z prezentacją Vistuli omawiającą wyniki za I kwartał po emisji nowych walorów akcjonariusze Bytomia posiadaliby niespełna 23-proc. pakiet udziałów w kapitale powiększonej grupy.

Bytom, który ma zasilić Vistulę w tym roku, wypracowuje wyższe marże niż w roku ubiegłym. Michał Wójcik, prezes garniturowej firmy, mówił nam niedawno, że tak może być również w przyszłym roku.

Choć parytet wymiany akcji ustalany był na podstawie wyników firm za 2017 r., który był korzystny dla Vistuli, zdaniem Wójcika nie ma czasu na rozmowy o jego zmianie, jeśli do fuzji ma dojść szybko.

Notowania akcji na stronie:

www.parkiet.com/spolka/Vistula_Group

Handel i konsumpcja
Techniczna spółka dnia. Poturbowany Eurocash broni się przy jesiennych dołkach
Materiał Promocyjny
Pierwszy bank z 7,2% na koncie oszczędnościowym do 100 tys. złotych
Handel i konsumpcja
Marcin Zieliński: Makarony szukają akwizycji
Handel i konsumpcja
Gorąca końcówka pierwszego półrocza dla spółek z WIG-odzież
Handel i konsumpcja
Wittchen ma problem. W turystyce boom, a walizki nie schodzą. Oto dlaczego
Materiał Promocyjny
NIS2 - skuteczne metody zarządzania ryzykiem oraz środki wdrożenia
Handel i konsumpcja
Inwestorzy fetują zwolnienia w Eurocashu. „Do obietnic podchodzą serio”
Handel i konsumpcja
Czy Żabka ukąsi Dino? Analitycy wskazują słabe punkty