Z wykresu aktywności mierzonej wartością obrotów widać większą konsekwencję i zaangażowanie w pierwszej połowie gry. Można to interpretować jako obronę pozycji (stanu) posiadania w momencie, kiedy pojawiły się pierwsze zyski - z doświadczeń graczy wiemy, że ranga nawet wirtualnego portfela rośnie w chwili, kiedy zaczyna przynosić zyski. I nie jest już wtedy li tylko miejscem weryfikowania śmiałych, ryzykownych koncepcji - zaczyna być postrzegany jak prawdziwa inwestycja, która wymaga chwili rozwagi, ma określony horyzont czasowy i daje szanse zwrotu.
Interpretacja mniej optymistyczna wygląda następująco: mniej aktywni byli gracze, którzy dostrzegali rozdźwięk między wartością swoich portfeli a zmianami indeksu. Dla mało odpornych brak potwierdzenia trafności obranej drogi mógł być frustrujący.
Staraliśmy się uniknąć tej sytuacji i nie faworyzować najlepszych od samego początku - stąd pomysł rankingów tygodniowych, rankingów aktywności, w których zaistniała prawie połowa zespołów.
Przed nami dogrywka - autonomiczna część Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej, niezależna od wyników I edycji, z udziałem zespołu Związku Maklerów i Doradców - ich zespół ma komunikatywną nazwę Maklerzy & Doradcy. Z przecieków wiadomo, że podchodzą do kwestii dogrywki w sposób metodyczny i fundamentalny. Udział w dogrywce, naturalnie dobrowolny, jest dostępny dla wszystkich dotychczasowych graczy.
Novum będzie publikowany od jej pierwszego dnia odkryty ranking grających zespołów - wiadomo będzie, kto na krótkim dystansie jednego miesiąca prowadzi.