PKM Duda kupił kolejną spółkę z segmentu dystrybucji mięsa

Warszawa, 08.09.2005 (ISB) - Polski Koncern Mięsny Duda SA przejął kolejną spółkę w segmencie dystrybucji - firmę Fedrus SA z Poznania, lidera w branży hurtowego handlu mięsem, wędlinami i jego przetworami na obszarze wielkopolski, poinformowała spółka w czwartek. Właścicielem 100% akcji Fedrus jest obecnie Centrum Mięsne Makton, należąca do PKM Duda od jesieni 2004 roku.

Publikacja: 08.09.2005 15:39

"Dokonana akwizycja jest kolejnym etapem realizacji szeroko zakrojonych planów inwestycyjnych PKM Duda w obszarze budowy ogólnopolskiej sieci dystrybucji mięsa i wędlin. Plany przewidują dynamiczną ekspansję na inne województwa" - podano w komunikacie.

"Do końca 2006 roku PKM DUDA zbuduje, głównie poprzez przez przejęcia kapitałowe, sieć 10 do 14 centrów dystrybucyjnych obejmujących swym zasięgiem województwa: mazowieckie, małopolskie, dolnośląskie, górnośląskie, podkarpackie, pomorskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie" - czytamy dalej.

Spółka poinformowała również, że finalizuje obecnie zakup zorganizowanych składników przedsiębiorstwa Kompar Sp. z o. o. z Poznania, którego przedmiotem działalności jest specjalistyczny rozbiór mięsa czerwonego, a zakończenie procesu jest oczekiwane na przełomie października i listopada.

W 2004 roku Fedrus SA osiągnął przychody na poziomie 73 mln zł oraz zysk operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) na poziomie 2,1 mln zł. Od 31 sierpnia wyniki finansowe spółki podlegają pełnej konsolidacji.

W skład grupy kapitałowej wchodzą obecnie firmy: PKM Duda SA, Jasan, Polska Wołowina, CM Makton, CM Eurosmak, Fedrus, Netbrokers, Euro Duda, PZZ S.A., Agro Duda, Wizental, Eko Duda, Agroprof i Rolpol.

Grupa, która zatrudnia ok. 1100 osób, eksportuje swoje produkty m.in. do Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Japonii. (ISB)

bas/tom

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego