- Jesteśmy nastawieni „byczo” co do przyszłości amerykańskich innowacji. Jesteśmy również dumni z tego, że budujemy nasze inwestycje w USA na tym wartym 500 mld dolarów zobowiązaniu na rzecz przyszłości naszego kraju. Od podwojenia naszego Funduszu Zaawansowanej Produkcji do budowania rozwiniętej technologii w Teksasie, jesteśmy podekscytowani tym, że możemy wspierać amerykański przemysł. Wciąż będziemy pracować wspólnie z ludźmi i spółkami w tym kraju, by pomagać pisać nadzwyczajny, nowy rozdział w historii amerykańskich innowacji – stwierdził Tim Cook, prezes koncernu Apple.
Czytaj więcej
Warren Buffett zaprzestał sprzedaży akcji Apple po roku redukcji, pozostawiając 300 milionów akcji, oraz zainicjował inwestycję w Constellation Brands o wartości 1,2 miliarda dolarów. Sprzedawał akcje dużych banków.
Donald Trump chwali Apple za decyzję o inwestycjach
Decyzja Apple o zainwestowaniu pół biliona dolarów w Stanach Zjednoczonych bardzo ucieszyła prezydenta Donalda Trumpa. „Apple właśnie ogłosił rekordową, wartą 500 mld dolarów inwestycję w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Powodem tego jest wiara w to, co robimy. Bez niej, nie zainwestowaliby nawet dziesięciu centów. Dziękuje Timie Cooku i Apple!!!” - napisał Trump na platformie społecznościowej Truth Social. Trump spotkał się w zeszłym tygodniu z Cookiem i twierdził, że Apple zamierza przenosić produkcję z Meksyku do USA, by uniknąć wyższych ceł.
Czytaj więcej
Od kilku tygodni na GlobalConnect widać ożywienie na akcjach takich spółek, jak Nvidia czy Tesla. Czas pokaże, czy jest to początek długofalowego wzrostu zainteresowania tym rynkiem. Wkrótce mogą się na nim pojawić nowe firmy – wynika z naszych informacji.
Gdzie będzie inwestował Apple?
Apple zapowiada, że zatrudni dodatkowe 20 tys. pracowników w USA. Będą się oni zajmować głównie: badaniami i rozwojem, w tym dotyczącym oprogramowania, sztucznej inteligencji oraz nauczania maszynowego. Koncern chce rozbudować swoje placówki badawcze i zakłady w Michigan, Teksasie, Kalifornii, Arizonie, Newadzie, Iowa, Oregonie, Karolinie Północnej i Waszyngtonie. Jego plany zakładają też budowę nowej fabryki w Teksasie, podwojenie Amerykańskiego Funduszu Zaawansowanej Produkcji, a także otwarcie „akademii przemysłowej” w Detroit.