Największy udział w tej puli ma Hiszpan Amancio Ortega, kontrolujący odzieżowego giganta Inditex, światowego lidera. W jego portfelu przybyło 2,8 miliarda dolarów, dzięki wzrostowi notowań akcji Inditeksu o 5,4 proc. Portfel Ortegi, lokującego się na czwartej pozycji wśród bogaczy obecnych w Bloomberg Billionaires Index, wyceniany jest na 45,1 mld USD.
Fortuna najbogatszego Francuza Bernarda Arnault powiększyła się o 474 miliony dolarów do 24,1 mld USD. Akcje jego firmy LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton, największego na świecie producenta towarów luksusowych, na giełdzie paryskiej podrożały o 3,1 proc. Arnault w rankingu Bloomberga zajmuje 16 pozycję.
Brazylijczyk Eike Batista, najbogatszy człowiek w swoim kraju, podbił kurs akcji firmy deweloperskiej LLX Logistica zajmującej się budową portów ogłaszając skup jej walorów. To przyniosło mu 65 milionów dolarów. Zamierza wycofać spółkę z giełdy. W lipcu cena jej akcji osiągnęła najniższy poziom od trzech lat. Od 2006 r. wprowadził on na giełdowy parkiet sześć firm z branży energetycznej, surowcowej i logistycznej. Jego fortuna jest szacowana na 21,3 miliarda dolarów. Batista jest na świecie nr 22.
Liliane Bettencourt, najzamożniejsza Europejka, dziedziczka fortuny L'Oreal narobiła sporo szumu sprzedając wyspę na Seszelach za 60 milionów dolarów. Kupiła ją organizacja Save Our Seas Foundation zajmująca się ochroną środowiska morskiego. Bettencourt, mająca w portfelu 24,2 mld dolarów, zajmuje 15 miejsce w rankingu.
Meksykanin Carlos Slim stracił w tym tygodniu 569 milionów dolarów, ale wciąż jest liderem rankingu. Ma 74,9 mld USD o 12,2 mld dolarów więcej niż wicelider Bill Gates, którego stan posiadania nie zmienił się.