Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 22.05.2017 06:00 Publikacja: 22.05.2017 06:00
Foto: Archiwum
Będąc blisko firm z sektora MŚP, dobrze znane nam są problemy, z którymi się borykają, i ryzyka, na które są wystawione w swojej codziennej działalności. Niestety w konfrontacji z dużym podmiotem często stoją na straconej pozycji i to na wielu płaszczyznach. Z racji specyfiki swojej działalności, aby się rozwijać, niejednokrotnie angażują znaczną część kapitału w działalność eksportową czy krajową, co czyni je bardzo podatnymi na ryzyko nierzetelności potencjalnego partnera po drugiej stronie. W wyniku czego narażają się na znaczne ryzyko utraty płynności, a często i na ryzyko niemożności prowadzenia dalszej działalności. Warto mieć świadomość, że aby odrobić straty związane z jedną nieopłaconą przez kontrahenta fakturą, istnieje konieczność wystawienia kolejnych 20. Firmy MŚP potrzebują naszego wsparcia i my jako KUKE oferujemy im pełen wachlarz rozwiązań, w tym ubezpieczenia należności, faktoring czy gwarancje pozwalające zabezpieczyć ich interesy. Oprócz rozwiązań szytych na miarę dla większych firm oferujemy też standardowe (np. Europolisę), które chronią mniejsze firmy prowadzące działalność handlową na niewielką skalę przed wspomnianym ryzykiem nieotrzymania płatności za fakturę zarówno w kraju, jak i za granicą. Firmy z sektora MSP mogą też liczyć na naszą pomoc w doborze najlepszego rozwiązania, a także wiedzę odnośnie do meandrów poszczególnych rynków, ich bezpieczeństwa oraz potencjału. ©?
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Większość uczestników Panelu Ekonomistów z życzliwością patrzy na ewentualność wprowadzenia w Polsce podatku katastralnego. Resort finansów tego nie planuje.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
W najbliższych pięciu latach połowa z dziesięciu największych operatorów może zmienić inwestora. Wartość potencjalnych transakcji fuzji i przejęć mogłaby sięgnąć miliarda złotych.
W kwietniu ponownie wzrosły obawy Polaków o przyszłość. Strach przed bezrobociem jest najsilniejszy od dwóch lat.
Ograniczenie obowiązków informacyjnych polskich emitentów i zmniejszenie liczby wymogów raportowych firm inwestycyjnych - zaproponował deregulacyjny zespół Brzoski, a rząd zdaje się to popierać, bo KPRM pokazał to w swojej prezentacji. Znamy szczegóły
Polska ma dzisiaj już ponad 500 ton złota, a jego udział w rezerwach przekroczył 20 proc. – poinformował prezes NBP Adam Glapiński.
W marcu stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w Polsce 5,3 proc. – podał w czwartek GUS. Przez rok liczba osób zarejestrowanych w urzędach pracy urosła o niespełna 8 tys.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas