Asseco ułatwi życie inwestorom

Domy maklerskie › Jeden z czołowych dostawców oprogramowania dla brokerów przygotował nową platformę transakcyjną, która ma być nowoczesna i intuicyjna. Zaoferuje ją na rynku polskim, ale także klientom zagranicznym.

Publikacja: 09.03.2019 18:11

Asseco ułatwi życie inwestorom

Czas przestarzałych giełdowych platform transakcyjnych, które wyglądem i funkcjonalnością wyraźnie ustępują chociażby technologiom wykorzystywanym przez brokerów foreksowych, powoli dobiega końca. Branża IT oferuje domom maklerskim nowe rozwiązania, które mają ułatwić życie ich klientom, czyli inwestorom. Do technologicznego wyścigu dołączyło Asseco Poland, które wychodzi na rynek z nową odsłoną swojego sztandarowego systemu Promak.

Nowe opcje

Asseco udostępniło właśnie nową platformę ePromak Next. Jak tłumaczy Asseco, została ona zaprojektowana zgodnie z koncepcją desing thinking, co oznacza, że wygląd i poszczególne funkcjonalności były tworzone, testowane i modyfikowane na podstawie informacji zbieranych na bieżąco od przyszłych użytkowników. Jak podkreśla informatyczna firma, ePromak Next daje inwestorom dostęp do wielu przydatnych funkcji za pośrednictwem nowoczesnego i intuicyjnego interfejsu.

– Asseco rozwija markę produktów Promak na rynku kapitałowym od przeszło 20 lat. Teraz postawiliśmy sobie za cel stworzenie nowej platformy tradingowej, która będzie jeszcze bardziej intuicyjna. Do całego projektu podeszliśmy zupełnie inaczej niż do tej pory. Postawiliśmy na komunikację z inwestorami giełdowymi, omawiamy z nimi trendy, ich preferencje na poziomie każdego komponentu, tak aby powstało rozwiązanie, które doskonale wpisze się w ich potrzeby. Produkt ten będziemy chcieli oferować zresztą nie tylko na rynku polskim, ale także globalnie – mówi Artur Trunowicz, dyrektor pionu rynku kapitałowego w Asseco Poland.

Platforma obsługiwać ma zarówno rynek krajowy, jak również parkiety zagraniczne. Wszystkie wykresy i wskaźniki analizy technicznej są rysowane online i aktualizują się automatycznie. Jak wylicza Asseco, zaletą nowej platformy ma być też możliwość zawierania transakcji praktycznie z każdego miejsca systemu, w tym podczas przeglądania notowań. System może być także zintegrowany z kanałami social media, co daje inwestorom opcję kopiowania transakcji od innych osób.

– ePromak Next to zaawansowany technologicznie system, który daje możliwość dalszego rozwoju o nowe usługi z obszaru roboadvisory, a więc automatycznego dopasowywania portfela inwestycyjnego na potrzeby inwestora i tworzenia propozycji zleceń. Architektura naszego systemu pozwala inwestorowi od samego początku skupić się na realizacji celów inwestycyjnych i pełnym wykorzystaniu oferowanych usług, bez konieczności specjalnych szkoleń z obsługi. Prosty sposób prezentacji informacji oraz nowoczesny interfejs użytkownika zapewniają pełen komfort pracy – podkreśla Marcin Zaniewicz, konsultant biznesowy w Asseco Poland.

Wyścig trwa

Nowa platforma Asseco to najlepszy dowód, że wyścig technologiczny na rynku kapitałowym wyraźnie przyspieszył. W ostatnich miesiącach nowe platformy transakcyjne swoim klientom zaproponowały m.in. CDM Pekao i DM mBanku. – Chcąc zapewnić naszym klientom najwyższą jakość usług, dostosowanie do zmian wprowadzonych przez GPW oraz zgodność z wymogami bezpieczeństwa, konieczne było podjęcie decyzji o zastąpieniu serwisu SDIG przez platformę eTrader. Nową platformę stworzyliśmy na bazie wieloletnich doświadczeń maklerskich, połączonych z dogłębną analizą rynku i potrzeb klientów, których opinie uwzględnialiśmy na wszystkich etapach przygotowywania platformy. Technologią jak najbardziej można walczyć o klientów. Platforma znacznie upraszcza proces składania zleceń. Klienci CDM już doceniają walory eTradera – tłumaczy CDM Pekao. Platforma eTRader została stworzona przez zespół CDM Pekao we współpracy z firmą Efigence. Platforma mInwestor, którą uruchomił DM mBanku, to z kolei autorskie rozwiązanie zaprojektowane i wykonane zasobami domu maklerskiego i mBanku.

– Mamy świetną agencję graficzną do współpracy i doskonałych programistów na pokładzie. Stare rozwiązanie funkcjonuje na rynku od wielu lat, technologia i standardy ergonomiczne i estetyczne poszły zdecydowanie do przodu. Nasza nowa platforma to pierwsza liga rozwiązań inwestycyjnych – odświeżana zdarzeniowo, co w przypadku serwisów giełdowych nie jest normą, z pulpitem edytowalnym przez samych użytkowników, wykorzystująca nowoczesne interfejsy graficzne projektowane przez najlepszych specjalistów. mInwestor działa dopiero dwa miesiące, a już połowa naszych klientów inwestuje w nowym systemie. Porzucenie starych rozwiązań i nawyków nie jest łatwe, ale w tym przypadku poznawanie nowego jest czystą przyjemnością – przekonuje Barbara Tomczuk, dyrektor w BM mBanku.

Finanse
Historyczny dzień na GPW. WIG w końcu przebił 100 tys. pkt
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Finanse
Minister finansów: Giełda odzyskuje świetność. Szef KNF: Przełom dla GPW
Finanse
WIG przebił 100 tys. pkt. Inwestorzy świętują
Finanse
Revolut przedstawia potężne zyski i ambitne plany. Również dla Polski
Finanse
WIG-banki szybko odrobił straty w przerwie w wojnach celnych Trumpa
Finanse
Minister aktywów państwowych: Nowy podatek od banków jest nie na miejscu