Aktualizacja: 24.04.2025 19:47 Publikacja: 11.06.2024 09:52
Co będzie, gdy spadną stopy procentowe? Czy przedsiębiorstwa w końcu zaczną inwestować i ustawić się w kolejce po kredyt? Jak zapobiec rosnącym ryzykom prawnym? - na takie najbardziej aktualne problemy w sektorze wskazują prezesi największych banków.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Obok rozmów o kondycji systemu bankowego w Polsce czy wykorzystania przezeń sztucznej inteligencji w czasie Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie dyskutowano też m.in. o przyszłości złotego i coraz szybciej rosnącym długu publicznym.
- To cud, że nie mamy w Polsce kryzysu bankowego – ostrzega Cezary Stypułkowski, prezes mBanku. Środowisko postuluje szybkie rozwiązanie nabrzmiewającego problemu ryzyka prawnego. Na mapie wyzwań jest też zielona rewolucja.
O kondycji polskiej gospodarki i prognozach dla niej na najbliższe lata, ale też o roli rynku kapitałowego, KPO i transformacji energetycznej, a także sztucznej inteligencji – dyskutowali we wtorek uczestnicy Europejskiego Kongresu Finansowego.
Może jeszcze nie w tej chwili, ale z całą pewnością generatywna sztuczna inteligencja stanie się standardem w usługach finansowych. Bankowcy podkreślają jednak ewolucyjny charakter tej zmiany.
Jak to jest z tym obrazem polskiej gospodarki? Jest różowo, czy jednak nie? Jakie przed nią perspektywy? I jakie zagrożenia? – zastanawiali się we wtorek uczestnicy „okrągłego stołu” makroekonomicznego podczas Europejskiego Kongresu Finansowego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas