– Obserwujemy coraz większą świadomość ekologiczną klientów. Coraz chętniej korzystają oni z naszych proekologicznych propozycji – mówi Henryk Baranowski, prezes PGE.
Jak wynika z informacji ujawnionych przez PGE, w 2017 r. sprzedano 200 GWh energii w ramach taryfy „Naturalnie, że energia" – dostępnej dla firm zużywających przynajmniej 1 GWh prądu na rok, dla których istotne jest źródło jego pochodzenia.
Dla porównania rok wcześniej sprzedaż energii w ramach tej oferty wyniosła tylko 18 GWh. Z kolei na 2018 r. zarezerwowano już blisko 700 GWh energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Pozwala to prognozować niemal 350-proc. wzrost sprzedaży tej oferty względem ub.r.
Cena sprzedawanej energii w ramach wspomnianej taryfy ustalana jest indywidualnie. Do każdej megawatogodziny klienci dopłacają dodatkową stawkę za gwarancję pochodzenia energii.
– Klient może skorzystać z niej w zakresie 50–100 proc. całościowego wolumenu, co oznacza, że udział energii ze źródeł odnawialnych będzie wynosił od 50 do 100 proc. zakupionej energii elektrycznej w danym roku – wskazuje Maciej Szczepaniuk, rzecznik PGE.