Najbardziej zaawansowaną nową grą CD Projektu jest „Polaris”, czyli kolejny „Wiedźmin”. Trwają też prace nad „Orionem” z uniwersum „Cyberpunka”. Daty premier nie są znane. Większość dostępnych rekomendacji zakłada skokową poprawę wyników CD Projektu w 2027 r. Z naszych rozmów z analitykami wyłania się scenariusz, w którym nowy „Wiedźmin” trafi na rynek w 2027 r., a „Orion” rok później. Ujawniony cel programu motywacyjnego sugeruje, że te oczekiwania są trafione.
Kadrowe roszady
Akcjonariusze 28 listopada będą też decydować o zmianach we władzach studia. Z funkcji prezesa odwołany ma zostać Adam Kiciński. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedzi zamierza przejść do rady nadzorczej. Do RN ma zostać też powołany Marcin Iwiński, a wcześniej ma opuścić radę obecnej kadencji. Z czego wynikają te roszady?
Przypomnijmy, że 17 października 2024 r. czterech członków rady nadzorczej obecnej kadencji złożyło rezygnacje ze skutkiem na koniec dnia 31 grudnia 2024 r. Iwiński, który z uwagi na wspomniane rezygnacje pozostałby ostatnim członkiem RN, zaproponował odwołanie go z rady obecnej kadencji ze skutkiem na koniec dnia 31 grudnia 2024 roku oraz powołanie ponownie od 1 stycznia 2025 r. Dzięki temu będzie mógł rozpocząć nową czteroletnią kadencję razem z nowymi osobami. Z projektów uchwał wynika, że w nowej radzie zasiadać mają też: Beata Cichocka-Tylman, David Gardner oraz Agnieszka Katarzyna Słomka-Gołębiowska.
WZ będzie też decydować o zapisie dotyczącym wykorzystania kapitałów zapasowego i rezerwowego. Zarząd podkreśla, że pojawiają się niekiedy wątpliwości co do kryterium decydującego o możliwości skorzystania z kapitału zapasowego na wypłatę dywidendy.
„W niektórych źródłach wskazuje się, że wystarczający jest brak zakazu wykorzystania kapitału na taką wypłatę w treści statutu, jednak za bezpieczniejsze uważa się wskazanie takiej możliwości w statucie wprost” – czytamy w uzasadnieniu zarządu. CD Projekt nie ma ustalonej polityki dywidendowej. W tym roku wypłacił prawie 100 mln zł, czyli 1 zł na akcję.