Inteliwise Polowanie na klientów zza wielkiej wody przynosi efekty

Potrojenie przychodów ze sprzedaży – taki cel na bieżący rok postawiło przed sobą Inteliwise.

Publikacja: 25.05.2009 08:17

Marcin Strzałkowski, prezes Inteliwise

Marcin Strzałkowski, prezes Inteliwise

Foto: GG Parkiet, Małgorzata Pstrągowska MP Małgorzata Pstrągowska

W 2008 r., notowana na NewConnect spółka, miała około 0,5 mln zł obrotów. Pełne dane nie są jeszcze znane, bo firma nie opublikowała raportu rocznego.

Inteliwise to niewielka spółka technologiczna. Jej wiodącym akcjonariuszem jest Marek Borzestowski (przez Sokrates Inwestycje), założyciel Wirtualnej Polski. Dużym udziałowcem (9,11 proc. papierów) jest też Asseco Poland. Sztandarowym produktem Inteliwise są tzw. wirtualni konsultanci (awatarzy), którzy coraz częściej pojawiają się na stronach internetowych.

Firma od początku działalności nastawiła się na pozyskiwanie międzynarodowych klientów z najwyższej półki. Kilka tygodni temu pochwaliła się podpisaniem umowy (za przeszło 1 mln zł) z amerykańską korporacją Kraft Foods Global na przygotowania i wdrożenia systemu „Wirtualny Doradca”.

– Rozmawiamy w sprawie realizacji dwóch kolejnych projektów tego typu. Nasi potencjalni klienci to koncerny o rocznej sprzedaży przekraczającej 50 mld USD. Mam nadzieję, że w tym roku pochwalimy się podpisaniem co najmniej jednej umowy – powiedział Marcin Strzałkowski, prezes spółki.

Od dłuższego czasu kieruje firmą z biura w Stanach Zjednoczonych. Inteliwise utworzyło za oceanem spółkę zależną, która ma ułatwić pozyskiwanie zamówień na tamtejszym rynku. – Na razie zatrudniamy dwóch pracowników. Współpracujemy również, jeśli chodzi o sprzedaż, z lokalnymi partnerami – mówił prezes.

Inteliwise zamierza walczyć także o klientów ze średniej półki. – Mam na myśli firmy o 100–500 mln USD rocznych obrotów – sprecyzował Strzałkowski. Zdradził, że spółka prowadzi równolegle kilka negocjacji, które mogą w ciągu kilku miesięcy zaowocować zleceniami. Przyznał, że ten rok, podobnie jak poprzedni, Inteliwise zakończy stratą. – Na obecnym etapie rozwoju kluczowym zadaniem jest zbudowanie rynku dla naszego produktu i wypromowanie marki. Zyski to temat na przyszłość – oznajmił.

Kierowane przez niego przedsiębiorstwo chciałoby osiągnąć próg rentowności w 2010 r.

[link=http://www.parkiet.com/temat/63.html]Notowania spółek giełdowych »[/link]

[link=http://www.parkiet.com/forum/viewtopic.php?p=5093671#5093671]Obserwuj dyskusję na temat spółki na forum parkiet.com »[/link]

IT
Technologie
Powiększa się luka płacowa w branży TMT. Szefowie WP i Cyfrowego Polsatu na czele
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Technologie
Firmy chcą inwestować w nowe technologie
Technologie
Huuuge: „skupy akcji nie są priorytetem”. Mamy komentarz analityka
Technologie
Creotech dzieli biznes. Kwanty wejdą na giełdę
Technologie
Ruszyła karuzela nazwisk kandydatów na nowego prezesa UKE
Technologie
Miliardy na cyberochronę