Łącznie Grupa Lotos posiada już 450 stacji paliw. Wszystkie są zlokalizowane w Polsce. Wśród nich 274 obiekty stanowią własność koncernu (w tym 17 stacji autostradowych, 146 w segmencie premium i 111 w segmencie ekonomicznym). Pozostałe 176 stacji działa na zasadzie franczyzy (w tym 112 stacji w segmencie premium i 64 stacje w ekonomicznym).

Z danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego wynika, że pod koniec grudnia ubiegłego roku działało w Polsce niespełna 6,5 tys. stacji paliw. Było ich 267 mniej niż rok wcześniej. Zmalała przede wszystkim liczba stacji niezależnych. To w dużej mierze rezultat wejścia w życie bardziej rygorystycznych przepisów dotyczących wyposażenia tych obiektów. Liderem rynku pozostał PKN Orlen z 1 768 stacjami. Na podium znalazł się jeszcze brytyjski koncern BP, który miał ich 480 oraz Grupa Lotos, do której pod koniec ubiegłego roku należało 441 obiektów.

Największe krajowe i międzynarodowe sieci systematycznie zwiększają swój udział w polskim rynku, kosztem stacji niezależnych. Rosną, pozyskując nowe obiekty na zasadzie franczyzy lub budując je od podstaw, najczęściej przy autostradach i drogach szybkiego ruchu.