Niektórzy członkowie Fed podchodzą jednak z rezerwą do lepszych wskaźników makroekonomicznych publikowanych w ostatnim czasie. Zdaniem Fisher’a gospodarkę amerykańską czeka długi i powolny wzrost gospodarczy przy utrzymującej się na wysokim poziomie bezrobociu. Kluczowym dla oceny kondycji amerykańskiej gospodarki będą dane z rynku pracy. W dniu dzisiejszym poznamy stopę bezrobocia oraz zmianę zatrudnienia w sektorze pozarolniczym USA. Istnieje ryzyko, że po nieoczekiwanym spadku stopy bezrobocia w poprzednim miesiącu, sierpień przyniesie wzrost tego wskaźnika nawet do poziomu 9,6%. Do czasu publikacji tych danych waluta amerykańska powinna zachowywać się dość stabilnie.
W dniu wczorajszym szef ECB przedstawił warunki wyjścia ze strategii wyjątkowych rozwiązań, jakie zostały wprowadzone w celu walki z kryzysem i utrzymania stabilności systemu finansowego. Zdaniem Tricheta strategia wyjścia zostanie wdrożona w odpowiednim czasie, czyli w momencie kiedy warunki ekonomiczne i finansowe się unormują. Monitorowanymi kwestiami pozostają stabilność cenowa, płynność oraz stopy procentowe.
Przedłużająca się konsolidacja w szerszych zakresach wahań jest coraz bardziej męcząca. Brak zdecydowania przejawia się w obserwowanym braku trendowych zachowań. Być może dzisiejsze dane z USA będą impulsem do silniejszych ruchów.
[b]EURPLN[/b]
Na euro złotym w dalszym ciągu utrzymuje się 15-groszowy zakres konsolidacji, co jest zrozumiałe w sytuacji, kiedy szersze zakresy utrzymują się na rynkach akcji. Obecnie kurs wspiera się na 50-okresowej średniej na wykresie godzinowym. Jak na razie działa strefa oporu 4,20-4,21. Dopóki utrzymujemy się poniżej tego rejonu, z technicznego punktu widzenia złoty w najbliższym czasie może jeszcze raz testować minima lokalne. Wsparciem pozostają okolice 4,06.