Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 13.03.2018 20:10 Publikacja: 14.03.2018 04:00
Na fotelu prezesa właściciela sieci przychodni będzie zasiadał do czerwca. Jego następcą będzie syn, Jacek Rozwadowski, który od grudnia 2006 r. jest członkiem zarządu firmy. W rękach rodziny Rozwadowskich jest około 65 proc. akcji Enel-Medu.
– Przez ponad dekadę zarządzania firmą wraz z prezesem postawiliśmy na konsekwentne realizowanie strategii rozwoju spółki, co zaowocowało tak dynamicznym jej wzrostem. Wspólnie wypracowane kierunki strategiczne będę dalej konsekwentnie realizować w najbliższych latach, gdyż ten model biznesowy nam się świetnie sprawdza – mówi Jacek Rozwadowski, przyszły prezes Enel-Medu. Zaznacza, że spółka nadal planuje rosnąć również poprzez akwizycję. – Mamy ogromny apetyt na akwizycje i nigdy tego nie ukrywaliśmy. Rynek jest dość nasycony, ale jeżeli znajdą się podmioty do przejęcia i jeżeli tylko uznamy, że warto, to będziemy inwestować – mówi Jacek Rozwadowski. Dodaje, że zarówno medycyna sportowa, jak i opieka długoterminowa są dla spółki bardzo interesującymi obszarami. – Medycyna sportowa to dynamicznie rozwijający się segment rynku. Zapotrzebowanie na profesjonalne, wyspecjalizowane usługi rehabilitacyjno-ortopedyczne stale rośnie. Dynamika sprzedaży wynosi 52 proc., a obecnie, czyli po dwóch latach działalności, marża EBITDA wynosi ponad 20 proc. Jako lider rynku w tym segmencie, który obecnie posiada najbardziej wykwalifikowaną kadrę medyczną na rynku, rozważamy kolejne otwarcia placówek Enel-Sport – mówi. Obecnie Enel-Med posiada swoje kliniki medycyny sportowej w Warszawie i Łodzi.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Działania spółki mające na celu poprawę rentowności jej podstawowego biznesu zaczynają przynosić pozytywne efekty.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Średnia cena docelowa z rekomendacji dla tegorocznego debiutanta implikuje 21-proc. pole do zwyżki. Motorem napędowym dla biznesu są rozwój organiczny i przejęcia. Najnowsza inwestycja wpisuje się w ten scenariusz.
Tegoroczny debiutant kupił za 23 mln zł pakiet większościowy firmy Eurodiagnostic, zajmującej się badaniami obrazowymi. To segment, na który Diagnostyka ma duży apetyt.
Podczas poniedziałkowej sesji akcje biotechnologicznej spółki zanurkowały o ponad 17 proc. Kurs pogrążyły najnowsze wieści ze spółki.
Naszym celem jest osiągnięcie pozycji jednego z regionalnych liderów branży. Z pewnością zadbamy o to, by w oczach inwestorów nie stać się „nudną” firmą z sektora med-tech. Zapowiedziane rozdzielenie działalności Synektika do niezależnych spółek pozwoli inwestorom na odrębną, rzetelną wycenę, uwzględniającą potencjał każdej z nich. Sądzę, że w konsekwencji będzie to prowadzić do zwiększenia wartości obu spółek – mówi Cezary Kozanecki, prezes Synektika, laureat nagrody „Parkietu” Byki i Niedźwiedzie 2025 w kategorii prezes roku.
Wyniki kwartalne Neuki nie sprostały oczekiwaniom rynku. W godzinach przedpołudniowych czwartkowej sesji akcje spółki traciły nawet blisko 6 proc.
W kilka sesji walory spółki straciły w Warszawie 2/3 wartości. W Londynie kurs prawie nie drgnął, ale tam jest dużo niższy niż u nas. Przecena jest efektem działań Xtellusa, który dąży do przejęcia giełdowej firmy i jej wycofania z obrotu.
Średnia cena docelowa z rekomendacji dla tegorocznego debiutanta implikuje 21-proc. pole do zwyżki. Motorem napędowym dla biznesu są rozwój organiczny i przejęcia. Najnowsza inwestycja wpisuje się w ten scenariusz.
Handel akcjami na warszawskiej giełdzie rozkwitł na dobre. Marzec przyniósł rekordowe obroty na głównym rynku. Ponad 60 proc. z nich przeszło przez ręce zagranicznych brokerów.
Inwestorzy indywidualni na całym świecie trzymają się strategii długoterminowych, aby radzić sobie z zmiennością rynku. Podobne zachowania można zaobserwować także w Polsce: 52 proc. inwestuje w długim horyzoncie czasowym – na lata lub nawet dekady.
Tegoroczny debiutant kupił za 23 mln zł pakiet większościowy firmy Eurodiagnostic, zajmującej się badaniami obrazowymi. To segment, na który Diagnostyka ma duży apetyt.
W ostatnich latach Allegro koncentrowało się na poprawie kondycji finansowej grupy. Teraz zapowiada otworzenie kolejnego rozdziału i przyspieszenia wzrostu. Będzie za to odpowiedzialny Marcin Kuśmierz, który zastąpi na stanowisku Roya Perticucciego.
– Optymizm inwestorów, który pchał w górę indeksy w I kwartale, zaczyna gasnąć – uważa Marcin Materna, dyrektor departamentu analiz w BM Banku Millennium.
Od kilku tygodni rekordowo dużo zagranicznych funduszy gra na spadek cen akcji polskich firm. Widać zmiany w składzie rejestru. Zniknęły z niego dwie spółki: Żabka i PKO BP. Ale pojawiła się nowa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas