Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 13.03.2018 20:10 Publikacja: 14.03.2018 04:00
Na fotelu prezesa właściciela sieci przychodni będzie zasiadał do czerwca. Jego następcą będzie syn, Jacek Rozwadowski, który od grudnia 2006 r. jest członkiem zarządu firmy. W rękach rodziny Rozwadowskich jest około 65 proc. akcji Enel-Medu.
– Przez ponad dekadę zarządzania firmą wraz z prezesem postawiliśmy na konsekwentne realizowanie strategii rozwoju spółki, co zaowocowało tak dynamicznym jej wzrostem. Wspólnie wypracowane kierunki strategiczne będę dalej konsekwentnie realizować w najbliższych latach, gdyż ten model biznesowy nam się świetnie sprawdza – mówi Jacek Rozwadowski, przyszły prezes Enel-Medu. Zaznacza, że spółka nadal planuje rosnąć również poprzez akwizycję. – Mamy ogromny apetyt na akwizycje i nigdy tego nie ukrywaliśmy. Rynek jest dość nasycony, ale jeżeli znajdą się podmioty do przejęcia i jeżeli tylko uznamy, że warto, to będziemy inwestować – mówi Jacek Rozwadowski. Dodaje, że zarówno medycyna sportowa, jak i opieka długoterminowa są dla spółki bardzo interesującymi obszarami. – Medycyna sportowa to dynamicznie rozwijający się segment rynku. Zapotrzebowanie na profesjonalne, wyspecjalizowane usługi rehabilitacyjno-ortopedyczne stale rośnie. Dynamika sprzedaży wynosi 52 proc., a obecnie, czyli po dwóch latach działalności, marża EBITDA wynosi ponad 20 proc. Jako lider rynku w tym segmencie, który obecnie posiada najbardziej wykwalifikowaną kadrę medyczną na rynku, rozważamy kolejne otwarcia placówek Enel-Sport – mówi. Obecnie Enel-Med posiada swoje kliniki medycyny sportowej w Warszawie i Łodzi.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Spółka podała szacunkowe wyniki za 2024 r., a zarząd zarekomendował wypłatę prawie 112 mln zł dywidendy. Jaki będzie 2025 rok?
Medicalgorithmics pozyska od swojego akcjonariusza dodatkowe finansowanie w kwocie do 9 mln zł (2,4 mln USD), zwiększającą całą wartość posiadanych pożyczek do 5,4 mln USD.
Nawiązanie współpracy z potentatem z branży biofarmaceutycznej i pierwsze wspólne zlecenie dają nadzieję na przełom w pozyskiwaniu nowych klientów.
Z początkiem poniedziałkowej sesji inwestorzy rzucili się do zakupów akcji biofarmaceutycznej spółki, w wyniku czego jej kurs rósł nawet o blisko 20 proc. Przekonały ich pozytywne wieści, które napłynęły ze spółki.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas