Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 19.03.2015 05:00 Publikacja: 19.03.2015 05:00
Foto: GG Parkiet
Tym niemniej powodów takich zwyżek można szukać w indeksie cenowym całego rynku, który przez ostatni miesiąc wzrósł o prawie 4 proc., co pomimo wybitnie konsolidacyjnej sytuacji na WIG20 zdaje się potwierdzać względną siłę szerokiego rynku.
Ciekawą sytuacją jest spadek mediany przy jednoczesnym wzroście średniej zarówno dla krótkiego, jak i długiego okresu badania. Utrzymanie takiej tendencji świadczyłoby bowiem o sukcesywnym zmniejszaniu się ilości pozytywnie nastawionych, zostawiając jedynie małą grupkę widzącą rzeczywistość w zbyt różowych okularach.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Analiza techniczna, fundamentalna, a może dostęp od ucha „prezesa” są gwarantem odgadnięcia, co się dzieje na rynkach?
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
W obliczu pojawiających się od czasu do czasu ostrzeżeń o ryzyku stagflacji nie sposób uniknąć refleksji nad pomysłem podniesienia celu inflacyjnego banków centralnych w USA i strefie euro.
Sytuacja na wykresie eurodolara wskazuje, że szczyt notowań może być bliski uformowania.
EBC, Fed oraz inne banki centralne będą musiały znaleźć trudną równowagę między obawami o wzrost gospodarczy a ryzykiem inflacyjnym.
Rynki finansowe na cła zareagowały paniczną przeceną na szerokiej klasie aktywów, od akcji przez ropę i złoto po amerykańskiego dolara.
Przepisy, które wprowadziły do porządku prawnego pojęcie obligacji kapitałowych, weszły w życie pod koniec 2023 r.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas