Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 25.04.2025 06:11 Publikacja: 25.10.2024 15:28
Paulina Harazin Sustainability Consultant, BUREAU VERITAS POLSKA SP. Z O.O.
Foto: materiały prasowe
Zrównoważone wykorzystanie zasobów naturalnych i ochrona różnorodności biologicznej to kluczowe wyzwania stojące przed organizacjami w kontekście zrównoważonego rozwoju. Standard ESRS E4, będący częścią europejskich standardów raportowania zrównoważonego rozwoju (ESRS), kładzie szczególny nacisk na ujawnianie informacji dotyczących wpływu organizacji na różnorodność biologiczną i ekosystemy. Wprowadzenie obowiązku raportowania ma na celu nie tylko zwiększenie transparentności, ale także mobilizację firm do podejmowania realnych działań na rzecz ochrony bioróżnorodności. Dzięki temu organizacje będą mogły nie tylko lepiej zarządzać swoim wpływem na środowisko, ale również przyczyniać się do globalnych wysiłków na rzecz ochrony bioróżnorodności i zachowania równowagi ekologicznej.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Historyczny rekord na GPW. WIG osiągnął poziom 100 tys. pkt. Jak wysoko może jeszcze zajść? - Moment bardziej odczuwalnego schłodzenia na GPW nieuchronnie się zbliża - mówi Piotr Kaźmierkiewicz, analityk BM Pekao.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Standard ESRS G1 „Postępowanie w biznesie” jest jedynym tematycznym standardem dotyczącym obszaru związanego z zarządzaniem (governance).
Cena złota po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 3300 dolarów za uncję. Ustanowiła ona kolejny rekord. Przez pięć lat zyskała prawie tyle samo co nowojorski indeks giełdowy S&P 500.
W długim terminie złoto ma szansę osiągnąć poziom 5–6 tys. USD za uncję. Duży potencjał wzrostowy jest także w srebrze – uważa Michał Stajniak, wicedyrektor działu analiz w firmie XTB.
Sprzedaż obligacji detalicznych utrzymuje się nadal na wysokim poziomie. Niebawem oferta może się pogorszyć.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas