Outdoor: T-Mobile tylko wyhamował spadek przychodów branży

172,38 mln zł wyniosły w II kwartale br. przychody firm z segmentu reklamy zewnętrznej (tzw. outdoor) – podała Izba Gospodarcza Reklamy Zewnętrznej w najnowszym zestawieniu.

Aktualizacja: 26.02.2017 18:53 Publikacja: 25.07.2011 14:13

Outdoor: T-Mobile tylko wyhamował spadek przychodów branży

Foto: Fotorzepa, Sławomir Mielnik sm Sławomir Mielnik

To oznacza, że mimo agresywnej kampanii rebrandingowej Polskiej Telefonii Cyfrowej (zmieniała markę z Era na T-Mobile) rynek ten zanotował 1,4-proc. spadek wpływów w porównaniu z analogicznym okresem 2010 r.

Spadek ten był tym samym wolniejszy niż w I kwartale br., gdy wpływy firm skurczyły się rok do roku o 5 proc. - Wynik ten świadczy o zahamowaniu tendencji spadkowej w reklamie „out of Home” w bieżącym roku - ocenił Lech Kaczoń, prezes IGRZ.

W całym I półroczu 2011 r. przychody spółek outdoorowych wyniosły 287,89 mln zł, czyli o 3 proc. mniej niż rok temu.

Prezes IGRZ , który wcześniej prognozował 6-proc. wzrost rynku w 2011 r., w podsumowaniu minionego kwartału nie podał już jakiego wzrostu się spodziewa. Uważa jednak nadal, że zmiany strukturalne w branży, porządkowanie sieci nośników reklamy (zwiększanie poziomu jakości ich usytuowania), jak również sprzyjające warunki korzystania z reklamy spowodują, że wynik tegoroczny będzie lepszy od ubiegłorocznego.

Udział reklamy tranzytowej (na pojazdach transportu miejskiego) w wielkości sprzedaży branży wyniósł w drugim kwartale 2011 roku niecałe 3,4 procent (rok temu 4,15 proc.). Wpływy z tytułu reklamy tranzytowej były niższe w porównaniu z drugim kwartałem 2010 roku o 19,7 procent. Spadek wydatków na reklamę tranzytową w pierwszym półroczu 2011 roku w stosunku do tego samego okresu roku ubiegłego wyniósł 21,5 procent.

IGRZ zrzesza największe podmioty z branży, w tym AMS (grupa Agory), Stroer Polska (przejął News Outdoor Poland), Clear Channel Poland, a także giełdowe CAM Media.

Handel i konsumpcja
Rzadziej planujemy zakupy. Ale spodziewamy się wzrostu cen
Materiał Promocyjny
Pierwszy bank z 7,2% na koncie oszczędnościowym do 100 tys. złotych
Handel i konsumpcja
Techniczna spółka dnia. Poturbowany Eurocash broni się przy jesiennych dołkach
Handel i konsumpcja
Marcin Zieliński: Makarony szukają akwizycji
Handel i konsumpcja
Gorąca końcówka pierwszego półrocza dla spółek z WIG-odzież
Handel i konsumpcja
Wittchen ma problem. W turystyce boom, a walizki nie schodzą. Oto dlaczego
Handel i konsumpcja
Inwestorzy fetują zwolnienia w Eurocashu. „Do obietnic podchodzą serio”