Józef Hubert Gierowski jest znany nie tylko na rynku kapitałowym. W centrum jego zainteresowania leżą również nieruchomości. W 2000 r. stał się właścicielem Pałacu Błękitnego, o którego odzyskanie przez kilkadziesiąt lat bezskutecznie starał się hrabia Zamoyski. Toczy też spór z Wydawnictwami Szkolnymi i Pedagogicznymi. W 1996 roku nabył prawa do zabytkowej kamienicy przy placu Dąbrowskiego, w której mieści się siedziba wydawnictwa. J.H. Gierowski wartość roszczeń szacuje na ok. 25 mln dolarów. Według WSiP, kwota ta jest znacznie niższa.
Perła i Browar Łomża
Indywidualny inwestor po sprzedaży walorów Animeksu zainteresował się m.in. lubelskim producentem piwa - Perłą. Ostatecznie za 30 mln zł skupił od pracowników pakiet akcji dający 51% głosów na WZA przedsiębiorstwa. Inwestorem browaru został też małopolski Strzelec, reprezentowany przez Kredyt Bank. Obaj inwestorzy nie mogą dojść do porozumienia, blokując w ten sposób inwestycje oraz odstraszając potencjalnych inwestorów. Patowa sytuacja w lubelskiej spółce trwa od 1999 roku. Po zakupie udziałów w Perle, Gierowski zainteresował się Pepeesem, którego jednym z gPrzypadek, czy inwestorzy
działają w porozumieniu?
Przeglądając akcjonariat spółek, w których udziały posiadał lub posiada obecnie Józef Gierowski, wyraźnie widać, że wraz z nim akcje tych samych firm kupuje podobna grupa inwestorów. Animpol, który w tym samym momencie, co Józef Gierowski sprzedał akcje Morlin, jest obecnie akcjonariuszem Pepeesu. Znaczącymi udziałowcami Pepeesu są, lub byli, też akcjonariusze Boryszewa z czasów, gdy w sochaczewską spółką zaangażował się J.H. Gierowski. Są to Kamila Jankowska, Zygmunt Karczewski i Jarosław Wnuk. Ta sama grupa inwestorów nabyła też udziały w Łukbucie. Fakt, że inwestorzy ci działają w porozumieniu, potwierdza wydruk z głosowania na jednym z walnych zgromadzeń Pepeesu. Kartą o numerze 785, należącą do Józefa Huberta Gierowskiego oddano prawie 550 tys. głosów. Pełnomocnictwa J.H. Gierowskiemu udzieliły m.in.: Animpol, Advertising Business Consulting, Jarosław Wnuk, Maciej Radziwiłł (obecny prezes Elektrimu), Dorota Kopczyńska, Zygmunt Karczewski i Kamila Jankowska.