Na polskim rynku wśród stosowanych przez banki systemów prym wiedzie ICBS, który działa w ponad 1,2 tys. placówek i obsługuje 2,8 mln kont osobistych. Wprowadziły go trzy instytucje - BZ WBK (działa już w 70% placówek, a do kwietnia 2003 roku zostanie wdrożony w pozostałych jednostkach banku), Millennium (BIG-BG) oraz ING BSK. Ten ostatni był jedną z pierwszych instytucji na polskim rynku, która wdrożyła centralny system informatyczny.
Drugi pod względem liczby obsługiwanych placówek i kont (odpowiednio ponad 900 tys. i 1,5 mln) jest system Profile. Funkcjonuje w całej sieci Kredyt Banku i BPH PBK oraz internetowym Inteligo.
Liderem może stać się w ciągu przyszłego roku Systematics. Dziś działa w sieci detalicznej Citibanku, gdzie obsługuje 115 placówek i około 300 tys. rachunków.System jest wdrażany także przez Pekao. Po zakończeniu implementacji będzie obsługiwał w sumie 946 jednostek bankowych i 2,9 mln kont.
Inne najbardziej popularne systemy to def2000 działający w sieci Lukas Banku oraz Altamira obsługujący bankowość detaliczną BRE - internetowy mBank oraz Multibank. Na razie korzysta z nich znacznie mniejsza liczba klientów - około 650 tys. w obu bankach. Def2000 jest wdrażany m.in. w Invest Banku oraz w Banku Pocztowym, które mają ponad 300 tys. klientów.
Zdaniem Mateusza Morawieckiego, członka zarządu BZ WBK, odpowiadającego za informatykę, scentralizowane systemy stosowane przez największe banki, czyli Profile, ISBS, Systematics oraz Altamirę, są do siebie funkcjonalnie podobne. Wszystkie dają możliwość rozwoju bankowości elektronicznej, oferowania dostępu do konta za pomocą internetu, telefonu oraz call center. Bez systemu informatycznego, oferowanie takich usług jest trudniejsze i bardziej kosztowne. Dotychczas korzystanie z internetu w Pekao SA czy PKO BP wiązało się z otwarciem osobnego rachunku.