Spółka P4 rozpocznie działalność jako 4 operator mobilny w I poł. roku

Warszawa, 04.01.2006 (ISB) - Spółka P4 (dawniej Netia Mobile) w pierwszej połowie tego roku rozpocznie faktyczną działalność w Polsce jako czwarty operator telefonii komórkowej, wyłoniony podczas ubiegłorocznego przetargu na rezerwację częstotliwości w standardzie UMTS, zapowiedział w środę prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP), Witold Graboś. Wstępna umowa na roaming krajowy została już przez spółkę podpisana.

Publikacja: 04.01.2006 12:26

"Na ukończeniu są rozmowy pomiędzy spółką P4, a jednym z dotychczasowych operatorów komórkowych. Podpisana została wstępna umowa pomiędzy podmiotami. W pierwszej połowie roku będziemy mieli więc czwartego operatora, który rozpocznie działalność" - powiedział podczas konferencji Graboś.

"Na obecnym etapie prowadzonych rozmów z operatorami nie mogę podać żadnych szczegółów. Jeżeli dojdzie do finalizacji jakiś umów to będziemy o tym w najbliższym czasie szerzej informować" - powiedziała agencji ISB Jolanta Ciesielska, rzecznik prasowy Netia SA.

P4 prowadzi także zaawansowane rozmowy z dostawcami sprzętu. Ich finalizacja może również zostać zakończona w najbliższym czasie.

Częstotliwości w standardzie UMTS objęte rezerwacją dokonaną pod koniec sierpnia przez URTiP dla Netia Mobile (obecnie P4) mogą być wykorzystywane od 1 lipca 2006 roku do 31 grudnia 2022 roku. Za rezerwację częstotliwości spółka dokonała jednorazowej opłaty w wysokości 345,05 mln zł.

Spółka zapowiedziała, że zainwestuje ponad 650 mln euro w rozwój samej sieci telekomunikacyjnej w standardzie UMTS. (ISB)

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego