Węgierski MOL będzie szukać ropy i gazu w Indiach

Warszawa, 09.05.2008 (ISB) - Węgierski koncern paliwowy MOL podpisał ze spółką Oil and Natura Gas Corporation Limited (ONGC) umowę poddzierżawy, na mocy której nabył 35% udziału w lądowym bloku poszukiwawczym w północno-zachodnich Indiach, wynika z piątkowego komunikatu spółki.

Aktualizacja: 27.02.2017 15:31 Publikacja: 09.05.2008 11:23

"Jest to pierwszy efekt podpisania w styczniu Memorandum of Understanding ze spółką ONCG. Uważamy, że Indie są nowym, obiecującym krajem docelowym a ONCG jest naszym naturalnym partnerem. Planujemy zbudować zrównoważone portfolio. Możemy zaoferować nasze doświadczenie i umiejętności poszukiwania na bardzo trudnych obszarach ze szczególnym uwzględnieniem doświadczenia zdobytego w północnym Pakistanie, gdzie prowadzimy pomyślne działania poszukiwawcze na obszarach o podobnej budowie stratygraficzno-strukturalnej" - powiedział Zoltán Áldott, wiceprezes departamentu poszukiwań i wydobycia MOL, cytowany w komunikacie.

MOL podał, że blok o powierzchni 1.513 km kw. jest obsługiwany przez spółkę ONCG, która w następstwie transakcji zatrzymała pozostałe 65% udziału. Planowane jest wywiercenie jednego szybu poszukiwawczego do końca 2008 roku i kolejnego w trzeciej fazie poszukiwawczej. Jeżeli poszukiwanie zakończy się sukcesem, oczekiwane jest wydobycie gazu i kondensatów.

Transakcja podlega zatwierdzeniu przez rząd Indii.

ONGC jest indyjską spółką przemysłu naftowego i gazownictwa zajmującą się poszukiwaniem i wydobyciem węglowodorów w zarówno Indiach jak i na całym świecie oraz zaangażowaną w rafinację i przesył produktów oraz w działalność związaną z gazem ziemnym i petrochemią.

Grupa MOL miała narastająco w I-IV kw. 2007 roku 1.382,5 mln USD zysku netto wobec 1.565,3 mln USD zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 14.105,0 mln zł wobec 13.734,4 mln zł. (ISB)

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego