Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 21.10.2015 06:13 Publikacja: 21.10.2015 06:13
Foto: Archiwum
– Wkróce dołączy do nas jeszcze jeden doradca inwestycyjny – mówi „Parkietowi" Mielcarek, nie chcąc zdradzić nazwiska zarządzającego. Jak tłumaczy, Corum TFI będzie oparte na dwóch nogach biznesowych.
– Pierwsza będzie się skupiała na zarządzaniu funduszami absolutnej stopy zwrotu – mówi. – W ciągu trzech, czterech miesięcy stworzymy trzy fundusze. Pierwszy będzie funduszem typu global macro inwestującym we wszystkie klasy aktywów. Drugi typu oportunity, czyli taki, który szuka szczególnych okazji, głównie za granicą. Trzeci będzie inwestował wyłącznie w instrumenty pochodne, kontrakty terminowe i opcje – dodaje. Jak podkreśla, będą to fundusze inwestycyjne zamknięte aktywów niepublicznych z minimalną wpłatą wynoszącą 40 tys. euro.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Planowane przez rząd inwestycje trudno uznać za przełomowe. Kluczowe obecnie jest to, by je odpowiednio wykorzystać – mówi Piotr Bielski, dyrektor departamentu analiz ekonomicznych w Santander BM.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Polska sprzeciwi się traktatowi o wolnym handlu z krajami Mercosuru w obecnym kształcie – oznajmił premier Donald Tusk przed wtorkowym posiedzeniem Rady Ministrów. Problem w tym, ze umowa z Mercosur nie ma jeszcze ostatecznego kształtu, bo negocjacje trwają.
Według Instytutu Gospodarki Międzynarodowej Petersona Economic Sanctions Reconsidered jedynie 34 proc. ze 174 badanych przypadków zastosowania sankcji w XX wieku odniosło sukces.
Po porażce 1:2 z Holandią Polska mierzy się w drugim meczu fazy grupowej Euro 2024 z Austrią. Początek meczu - o godzinie 18.
Ze Stanisławem Waczkowskim, wiceprezesem Ipopemy Securities i szefem zespołu maklerskiego w tej spółce, rozmawia Konrad Krasuski
Wobec szybkiego starzenia się ludności w Polsce automatyzacja z nią związana będzie raczej łagodziła problem deficytu pracowników, niż powodowała wzrost bezrobocia – mówi Piotr Lewandowski, prezes Instytutu Badań Strukturalnych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas