Niemcy: Szef browaru zwolniony za jazdę na "podwójnym gazie"

To była krótka kariera z fatalnym zakończeniem - piszą niemieckie media o odejściu szefa niemieckiego oddziału Anheuser-Busch In Bev. Został wyrzucony za jazdę na "podwójnym gazie".

Publikacja: 03.06.2015 12:12

44-letni Till Hedrich został szefem niemieckiego oddziału Anheuser-Busch In Bev w styczniu tego roku. 30 kwietnia spowodował wypadek na autostradzie A95 niedaleko Monachium. Jak się okazało później jechał na tzw. podwójnym gazie - informuje tygodnik "Focus".

Koncern zareagował błyskawicznie wydając oświadczenie w którym podkreśla, że stosuje politykę "zero tolerancji" dla swoich pracowników, którzy prowadzą pod wpływem alkoholu, poinformował, że Hedrich traci stanowisko "w trybie natychmiastowym".

Rzecznik firmy Oliver Bartelt podkreślił, że informacja o wypadku była dla wszystkich szokiem, ponieważ Hedrich w pracy był wzorem do naśladowania, ale zasady dotyczą wszystkich - od szeregowego pracownika po prezesa firmy. Tym bardziej, że koncern był mocno zaangażowany w kampanię promującą odpowiedzialne picie alkoholu i ostrzegającą przed wsiadaniem za kierownicę "pod wpływem". Prezes firmy stał się jej antysloganem - pisza niemieckie media.

Z informacji prasowych wynika, że Hedrich był pod "znacznym wpływem alkoholu". Tuż przed północą jego Audi najechało na Volkswagena. Wszyscy jadący VW trafili do szpitala - informuje "Bild", wyceniając szkody powypadkowe obu samochodów na ok 72 tys. euro. Policjanci od razu wyczuli zapach alkoholu i po zbadaniu alkomatem Hedricha natychmiast odebrali mu prawo jazdy.

Hedricha zastąpi tymczasowo Stuart MacFarlane, dyrektor grupy ds. operacji w Europie.

Anheuser-Busch In Bev powstała w 2008 roku w wyniku fuzji belgijsko-brazylisjkiej grupy In Bev z amerykańskim koncernem browarniczym Anheuser-Busch. Koncern jest właścicielem w sumie 16 marek piwa, m.in.: Stella Artois, Diebels, Budweiser, Beck i Corona. W zeszłym roku gigant zanotował sprzedaż na poziomie ponad 47 mld dolarów. Koncern ma główną siedzibę w belgijskim Leuven.

Gospodarka światowa
Amerykańskie taryfy to największy szok handlowy w historii
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Gospodarka światowa
Czy Powell nie musi bać się o stanowisko?
Gospodarka światowa
Chiny twierdzą, że nie prowadzą żadnych rozmów handlowych z USA
Gospodarka światowa
Niemcy przewidują stagnację gospodarki w 2025 r.
Gospodarka światowa
Musk obiecał mocniej zajmować się Teslą
Gospodarka światowa
Kakao będzie drożeć jeszcze latami