Aktualizacja: 23.02.2017 14:46 Publikacja: 25.08.2011 14:42
W środę na krajowym rynku ostatecznie nie doszło do większych zmian, ale właśnie to może być lampką ostrzegawczą.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Po słabym początku środowej sesji indeks dużych spółek w samo południe wychodzi nad kreskę, ale przewaga popytu jest niewielka.
Jednym z ciekawszych aspektów ostatniej zawieruchy na rynkach jest to, że – w odróżnieniu od bessy na giełdach w 2022 roku – tym razem nie wszystkie aktywa traciły zgodnie na wartości.
Z mocnego otwarcia wtorkowej sesji do końca dnia pozostało niewiele, a i sama zwyżka przez moment stała pod znakiem zapytania. Problem sprawiła nie tylko energetyka.
Główne warszawskie indeksy kontynuują dziś zwyżki z początku tygodnia, wymazując już sporą część "celnych" spadków.
W obliczu dalszego łagodzenia polityki celnej Donalda Trumpa inwestorzy odważniej ruszyli do zakupów, co przełożyło się na silne zwyżki na krajowej giełdzie.
Cena złota po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 3300 dolarów za uncję. Ustanowiła ona kolejny rekord. Przez pięć lat zyskała prawie tyle samo co nowojorski indeks giełdowy S&P 500.
Jeszcze chwilę potrwa, zanim wskaźnik referencyjny WIBOR zniknie z rynku. Nowy indeks POLSTR ma zacząć być, co prawda, publikowany w II kw. tego roku, ale w ofercie bankowej pojawi się znacznie później.
We wtorek rano za akcje XTB notowane na warszawskiej giełdzie trzeba było płacić już 78,74 zł. To najwyższy kurs w historii notowań.
Beata Szparaga - Waśniewska została wybrana nowym szefem zespołu analiz BM mBanku. Na tym stanowisku zastąpiła Kamila Kliszcza.
JPMorgan Chase i Bank of New York Mellon ograniczyły elektroniczną wymianę informacji z Biurem Kontrolera Waluty (OCC) po poważnym naruszeniu bezpieczeństwa systemu poczty elektronicznej organu regulacyjnego.
Brak konkurencyjnej wojny o lokaty źle wróży naszym oszczędnościom w obliczu oczekiwanego spadku stóp procentowych. Można się spodziewać, że banki będą jeszcze szybciej ciąć i tak już niskie oprocentowanie depozytów.
Analiza techniczna, fundamentalna, a może dostęp od ucha „prezesa” są gwarantem odgadnięcia, co się dzieje na rynkach?
Nowy tydzień na rynkach rozpoczął się od wyraźnych wzrostów indeksów. Pozytywnych akcentów nie brakowało też na GPW. Błyszczało Dino, Mabion czy też Creotech.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas