W 2012 r. Wikana chce sprzedać notarialnie ponad 400 mieszkań - wiceprezes

W 2012 r. Wikana chce sprzedać notarialnie ponad 400 mieszkań - wiceprezes

Aktualizacja: 18.02.2017 00:42 Publikacja: 12.04.2012 16:00

- Bardzo realne wydaje się, że w tym roku przedsprzedamy ponad 400 mieszkań. Co najmniej zbliżoną liczbę chcielibyśmy również przekazać notarialnie – powiedział w rozmowie z „Parkietem" Tomasz Grodzki, wiceprezes Wikany. Zaznaczył, że wartości te będą realne pod warunkiem, że nie nastąpi drastyczne pogorszenie sytuacji na rynkach, na których działa firma. - Na razie nie dostrzegamy jednak symptomów wskazujących, że do takiego załamania mogłoby dojść - zapewnił.

 

W 2011 r. Wikana przedsprzedała netto (z uwzględnieniem rezygnacji) 340 mieszkań. W I kwartale tego roku przedsprzedaż sięgnęła 88 lokali i była o ponad 90 proc. wyższa od zanotowanej w tym samym okresie minionego roku. W całym minionym roku giełdowa spółka podpisała 303 umowy sprzedaży notarialnej mieszkań. Zakończyła go z 115,3 mln zł obrotów i 18 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej.

 

Grodzki poinformował, że przed końcem tego roku zakończy się realizacja pierwszego etapu zlokalizowanej w Lublinie inwestycji biurowej, w ramach którego Wikana planowała wybudować pierwszy z dwóch budynków biurowych. - Rozpoczęcie drugiego etapu będzie zależało od postępów w komercjalizacji. Na dziś realne wydaje się rozpoczęcie jego budowy w połowie roku, tak by był gotowy w połowie 2013 r. – powiedział. W ramach inwestycji planowana jest również budowa magazynu.

 

- Pozwolenie na budowę powinniśmy otrzymać pod koniec tego lub na początku przyszłego miesiąca. Budowę rozpoczniemy wkrótce po uzyskaniu pozwolenia. Hala mogłaby wówczas zostać ukończona w I kwartale 2013 r. – powiedział Grodzki.

Giełda
Giełdy w cieniu niepewności (Komentarz tygodniowy)
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Giełda
Stutysięcznik zdobyty
Giełda
Niezapomniane dni na warszawskiej giełdzie
Giełda
Najlepszy tydzień od początku roku
Giełda
Ryzyko korekty
Giełda
Niezwykły tydzień na warszawskiej giełdzie