Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 04.04.2025 09:09 Publikacja: 22.05.2024 06:00
Radosław T. Krochta, prezes MLP Group. Fot. Dariusz Iwański/mpr
Foto: Dariusz Iwanski phone:601362305
Po publikacji wyników za I kwartał br. deweloper i właściciel nieruchomości logistyczno-przemysłowych podtrzymuje cele na ten rok będące elementem średnioterminowej strategii wzrostu. Przychody mają wynieść 83–98 mln euro, a FFO (funds from operations, główny wskaźnik stosowany przez spółki nastawione na przychody z najmu) 20–23 mln euro. W I kwartale br. grupa wypracowała odpowiednio 22 mln i 5 mln euro.
– Wyniki kwartalne nie są reprezentatywne, niewiele mówią o biznesie. Mamy duży komfort, że zrealizujemy całoroczne założenia, chyba że coś drastycznego wydarzy się w otoczeniu geopolitycznym. Wynajem w Polsce, Niemczech i Austrii idzie bardzo dobrze, czynsze w nowych umowach są znacznie wyższe rok do roku – mówi prezes Radosław T. Krochta. – Widzimy bardzo duży napływ inwestorów z Azji – Chin czy Korei – do Europy, tego wcześniej nie było, a mówimy o bardzo solidnych, długoterminowych inwestycjach. Wcześniej dużo było inwestycji amerykańskich czy skandynawskich – dodaje.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Wysokie stopy, najdroższy w UE kredyt, brak programu wsparcia. Jak poradzili sobie Deweloperzy mieszkaniowi w pierwszych miesiącach roku i jakie mają ambicje?
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Gorsza sprzedaż mieszkań niż w I kwartale 2025 r. była tylko pod koniec 2022 r. – wynika z szacunków JLL. Mimo to deweloperzy wprowadzają nowe projekty. W skali kraju oferta ustanowiła nowy rekord.
W czerwcu deweloper ma wypłacić pierwszą transzę dywidendy, więcej inwestorzy powinni dostać jesienią. Walne zgromadzenie ma też zadecydować o programie motywacyjnym, by utrzymać kadrę.
Deweloper uplasował emisję o wartości 180 mln zł z bardzo atrakcyjną dla siebie marżą. Wpływy pozwolą na inwestycje, ale też wcześniejszy wykup najdroższej w obsłudze serii obligacji.
Czy koniunktura słabsza, czy mocniejsza, deweloper notował stabilną sprzedaż mieszkań. Najlepsza w historii oferta ma być fundamentem wzrostu sprzedaży w 2025 r. Dla klientów deweloperów będzie to wyjątkowy rok.
Akcje spółki taniały mimo niewielkiego wzrostu zysków i rentowności notowanych w ubiegłym roku. W tym roku zarząd liczy się z kontynuacją negatywnych trendów. Jednocześnie skupia się na realizacji kluczowych celów strategicznych.
Wysokie stopy, najdroższy w UE kredyt, brak programu wsparcia. Jak poradzili sobie Deweloperzy mieszkaniowi w pierwszych miesiącach roku i jakie mają ambicje?
Spółka chce umocnić pozycję na rynku produktów żelkowych i pochodnych, wprowadzając pianki.
Grupa odczuwa ostrożność konsumentów i wojnę cenową głównych sieci handlowych. Zysk za ubiegły rok był skromny i nie ma co spodziewać się dywidendy.
To był gorący dzień na rynkach. Cła nałożone przez Donalda Trump wywołały popłoch na rynkach zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych. Co jeszcze działo się na giełdach?
Kapitalizacja nowojorskiego rynku akcji spadła w pierwszych minutach czwartkowej sesji o łącznie 1,7 bln dolarów. To więcej niż na przykład wynosi nominalny PKB Indonezji czy Turcji.
Operatorzy telefonii mobilnej znowu walczą o użytkowników smartfonów. W pierwszym kwartale 2025 r. skoczyła liczba przeniesionych numerów w Polsce. Zwycięzca jest znowu jeden.
O strategii Grupy LPP na lata 2025-2027, ekspansji zagranicznej, planie dla sieci sklepów Sinsay, sukcesji - rozmawiamy z Markiem Piechockim, szefem gdańskiej grupy odzieżowej.
Grupa LPP w latach 2025-2027 chce podwoić skalę biznesu – wynika z prognoz przedstawionych przez gdańską spółkę wraz z wynikami rocznymi. Analitycy są podzieleni jak zachowają się inwestorzy. Sesja zaczęła się od mocnego spadku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas