Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 01.12.2015 06:11 Publikacja: 01.12.2015 05:00
Foto: GG Parkiet
Wyraźny, bo 71-procentowy, wzrost zysku netto zanotowało Grodno w I połowie roku obrotowego 2015/2016 w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego. Także znajdujące się w upadłości układowej Ampli zdołało w ostatnich trzech kwartałach zmniejszyć stratę netto.
Władze TIM, które diametralnie zmieniły model działalności i zrezygnowały z tradycyjnych hurtowni na rzecz e-commerce, są dobrej myśli. – Nasza praca nad zmianą modelu sprzedaży jeszcze się nie skończyła. Cały czas go udoskonalamy, starając się uczynić bardziej efektywnym. Spodziewam się, że jeszcze wyraźniejsze pozytywne efekty zmiany modelu będą widoczne w wynikach TIM w kolejnych latach – deklaruje Krzysztof Folta, prezes TIM.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W 2024 r. zawarliśmy rekordowe umowy najmu. Biznes rozwija się dobrze, czynsze rosną. Analizujemy możliwość wcześniejszego rozpoczęcia wypłacania dywidend – mówi Radosław T. Krochta, prezes MLP Group.
Posłowie Polski 2050 złożyli projekt ustawy o obowiązku podawania w internecie cen na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Kary mają sięgać do 10 proc. rocznego obrotu.
Po grudniowym odpoczynku deweloperzy uruchomili w styczniu więcej inwestycji niż na początku 2021 r., kiedy otoczenie makro im sprzyjało.
Polska grupa zbuduje dom studencki z drewnianych modułów na dachu sklepu Aldi w Niemczech za ponad 40 mln zł.
Nabywcy gotówkowi i inwestorzy będą zawsze, ale bez taniego kredytu hipotecznego popyt kupujących mieszkania na własne potrzeby będzie mocno ograniczony. Osobiście nie wierzę w obniżki stóp w tym roku – mówi Mikołaj Konopka, prezes grupy Dom Development.
Pieniądze z emisji obligacji są niezbędne do realizacji strategii budowania 400 tys. mkw. magazynów rocznie. Część nieruchomości chcemy zostawić we własnym portfelu, by czerpać przychody z najmu – mówi Tomasz Mika, członek zarządu dewelopera magazynowego 7R.
Wyniki dystrybutora materiałów elektrotechnicznych i asortymentu OZE pozostają pod wpływem niekorzystnej koniunktury na rynku elektrotechnicznym, silnej presji konkurencyjnej, a także globalnego spadku hurtowych cen modułów fotowoltaicznych.
Przed południem w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie premier Donald Tusk przedstawia kierunki rozwoju dla polskiej gospodarki na najbliższe lata, swoisty plan gospodarczy rządu.
Produkcja przemysłowa spadła o 2,4 proc. w grudniu m/m, osiągając najniższy poziom od maja 2020 r., głównie z powodu gwałtownego spadku produkcji samochodów. W branżach energochłonnych produkcja spadła jeszcze bardziej, o 3,1 proc. m/m.
Fabryka drewnianych modułów nie zostanie sprzedana. Wykorzysta potencjał polskiego rynku napędzanego funduszami unijnymi.
Deficyt handlowy gwałtownie wzrósł w grudniu, gdy import osiągnął rekordowy poziom w kontekście zagrożeń celnych, co mogło skłonić przedsiębiorstwa do pośpiechu w zakupach towarów wytwarzanych za granicą.
Spółka mierzyła się w styczniu z dalszym znaczącym spadkiem przychodów w segmencie OZE. Jednocześnie ożywił się popyt na elektrotechnikę, której sprzedaż wyraźnie wzrosła.
Grupa analizuje możliwość wystąpienia o wypłatę odszkodowania z ubezpieczenia w związku ze stratami na niemieckim kontrakcie fabryki drewnianych modułów.
Jeden z niemieckich kontraktów przyniesie duże straty finansowe. Pytanie, czy i wizerunkowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas