Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 30.08.2019 05:00 Publikacja: 30.08.2019 05:00
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Hawalej
Atal ma przygotowany gotowy projekt z pozwoleniem na budowę.
– Cała wieloetapowa inwestycja to kilkadziesiąt tysięcy mkw. PUM (powierzchnia użytkowa mieszkań – red.). W pierwszym etapie powstanie około 15 tys. mkw. PUM. Start prac mamy zaplanowany na jesień tego roku – mówi prezes Zbigniew Juroszek. – Od wielu lat pracowaliśmy nad dywersyfikacją działalności, w Polsce zbudowaliśmy docelowy model oparty na obecności w siedmiu największych aglomeracjach. Naszym celem jest rozszerzenie go o działalność zagraniczną. Weryfikowaliśmy ościenne rynki i po wnikliwych analizach zdecydowaliśmy się na Niemcy. To stabilny rynek pozwalający osiągnąć atrakcyjne wyniki, który dodatkowo, w ujęciu geograficznym, znajduje się stosunkowo blisko naszych rodzimych struktur. Jesteśmy dobrze przygotowani do rozpoczęcia działalności za Odrą – podsumowuje.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W reakcji na słowa prezesa NBP i spadek stawek WIBOR w kwietniu może jeszcze nie widać wzrostu sprzedaży mieszkań, ale widać już wzrost średnich cen, bo jest mniej obniżek – mówi Robert Chojnacki, założyciel portalu Tabelaofert.pl.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Kolejna giełdowa spółka, tym razem Mirbud, może brać udział w przetargach o łącznej wartości ponad 2,2 mld zł netto.
Wysokie stopy, najdroższy w UE kredyt, brak programu wsparcia. Jak poradzili sobie deweloperzy mieszkaniowi w pierwszych miesiącach roku i jakie mają ambicje?
Perspektywa cięć stóp pozytywnie wpływa na postrzeganie deweloperów mieszkaniowych przez rynek. Paliwem kolejnych wzrostów mogą być dane o sprzedaży za II kwartał – jeśli pokażą one poprawę.
Unibep jest jednym z czternastu graczy, którzy będą mogli się starać o kontrakty drogowe o łącznej wartości 2,3 mld zł netto.
W I kwartale 2025 r. deweloperzy uruchamiali relatywnie dużo projektów, mimo wciąż nie najlepszego otoczenia. Wyraźnie zwolnili jednak z tempem uzyskiwania pozwoleń. Co zmieni na rynku spodziewana obniżka stóp?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas