Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 16.06.2020 05:11 Publikacja: 16.06.2020 05:11
Radosław Domagalski-Łabędzki, członek zarządu Rafako.
Foto: materiały prasowe
O ile Rafako formalnie otrzymało od Tauronu dodatkowy czas na oddanie bloku w elektrowni Jaworzno – do 15 listopada – to do ustalenia pozostają kluczowe kwestie dotyczące rozliczenia inwestycji oraz praw i obowiązków stron. Instalacja miała zostać oddana w lutym br., ale podczas testowego rozruchu doszło do awarii. W kwietniu za sterami spółki celowej realizującej inwestycję zasiadł Radosław Domagalski-Łabędzki, były prezes KGHM, od maja menedżer jest w zarządzie samego Rafako.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W 2024 r. zawarliśmy rekordowe umowy najmu. Biznes rozwija się dobrze, czynsze rosną. Analizujemy możliwość wcześniejszego rozpoczęcia wypłacania dywidend – mówi Radosław T. Krochta, prezes MLP Group.
Posłowie Polski 2050 złożyli projekt ustawy o obowiązku podawania w internecie cen na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Kary mają sięgać do 10 proc. rocznego obrotu.
Po grudniowym odpoczynku deweloperzy uruchomili w styczniu więcej inwestycji niż na początku 2021 r., kiedy otoczenie makro im sprzyjało.
Polska grupa zbuduje dom studencki z drewnianych modułów na dachu sklepu Aldi w Niemczech za ponad 40 mln zł.
Nabywcy gotówkowi i inwestorzy będą zawsze, ale bez taniego kredytu hipotecznego popyt kupujących mieszkania na własne potrzeby będzie mocno ograniczony. Osobiście nie wierzę w obniżki stóp w tym roku – mówi Mikołaj Konopka, prezes grupy Dom Development.
Pieniądze z emisji obligacji są niezbędne do realizacji strategii budowania 400 tys. mkw. magazynów rocznie. Część nieruchomości chcemy zostawić we własnym portfelu, by czerpać przychody z najmu – mówi Tomasz Mika, członek zarządu dewelopera magazynowego 7R.
Syndyk Rafako w upadłości utworzył rezerwę w wysokości 37,1 mln zł na koszty upadłości spółki - podało w środowym raporcie bieżącym Rafako. W spółce do końca lutego ma zostać przeprowadzona procedura zwolnień grupowych wszystkich pracowników.
Raciborska spółka ma coraz mniej czasu na ratunek. Nieoficjalnie słyszymy, że pomysł jest, podobnie jak chęci wszystkich zainteresowanych stron. Najmniej zdecydowany jest jednak – z tego, co słyszymy – rząd.
Przed południem w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie premier Donald Tusk przedstawia kierunki rozwoju dla polskiej gospodarki na najbliższe lata, swoisty plan gospodarczy rządu.
Fabryka drewnianych modułów nie zostanie sprzedana. Wykorzysta potencjał polskiego rynku napędzanego funduszami unijnymi.
Minister aktywów państwowych podczas spotkania z dziennikarzami odniósł się do bieżących problemów w spółkach energetycznych. Nadal nie ma jednak decyzji dotyczącej ważnej reformy polskiej energetyki, a więc wydzielenia aktywów węglowych.
Grupa analizuje możliwość wystąpienia o wypłatę odszkodowania z ubezpieczenia w związku ze stratami na niemieckim kontrakcie fabryki drewnianych modułów.
Jeden z niemieckich kontraktów przyniesie duże straty finansowe. Pytanie, czy i wizerunkowe.
Związkowcy z Rafako, prezydent Raciborza i starosta raciborski podpisali się pod listem otwartym do premiera Donalda Tuska o przyspieszenie procedur mających zmierzać do uratowania będącego w upadłości zakładu. Rozpoczęły się w nim zwolnienia grupowe wszystkich pracowników, które potrwają do końca lutego br. Rozmowy dotyczące ratowania Rafako rozpoczęły się w styczniu, ale mogą potrwać dłużej niż przypuszczano.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas