PC Guard Kolejny krok w stronę odwrotnego splitu

Wtorkowe nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy PC Guard, zgodnie z oczekiwaniami, przegłosowało uchwałę dotyczącą odwrotnego splitu akcji.

Publikacja: 08.07.2009 07:55

PC Guard Kolejny krok w stronę odwrotnego splitu

Foto: GG Parkiet

Temat spotkania nie wywołał większego zainteresowania wśród właścicieli papierów poznańskiej spółki. W walnym uczestniczyli akcjonariusze kontrolujący nieco ponad 7 proc. kapitału.

Obecnie kapitał zakładowy PC Guard dzieli się na 1,1 mld walorów o nominale 1 grosz. Po zamknięciu operacji papierów będzie 11 mln, ale ich nominał wzrośnie do 1 zł.

– Niezwłocznie złożymy niezbędne dokumenty do sądu rejestrowego. Zdajemy sobie jednak sprawę, że mamy sezon urlopów, dlatego liczymy się z tym, że przejście tego etapu zajmie nam około miesiąca – powiedział Dariusz Grześkowiak, prezes PC Guard.

Zarząd PC Guard już znalazł chętnego, który weźmie na siebie problem tzw. resztówek (chodzi o udostępnienie akcji udziałowcom, żeby dysponowali pełnymi pakietami po 100 sztuk). – Wkrótce powinniśmy podpisać umowę z jednym z naszych udziałowców, firmą 4 Finance, która wzięła na siebie ten obowiązek – oświadczył Grześkowiak.

W kolejnych etapach, już po zarejestrowaniu rewers splitu przez KRS, zarząd PC Guard we współpracy z KDPW i GPW wyznaczy tzw. dzień referencyjny, po którym nastąpi wymiana akcji na papiery o wyższym nominale. – Chcielibyśmy sfinalizować całą operację we wrześniu, żeby, przy kolejnej cokwartalnej rewizji Listy Alertów, nasze akcje zostały z niej usunięte i trafiły do notowań ciągłych – wskazał szef informatycznej spółki, produkującej i wdrażającej oprogramowanie do zarządzania przedsiębiorstwem (ERP).

PC Guard, który był pionierem w emitowaniu akcji po 1 groszu, będzie drugą spółką, która przeprowadzi odwrotny split. Szlak przetarł Fon. Płocka firma scaliła kilka tygodni papiery w stosunku 50: 1. Wbrew obawom, akcje Fonu nie wróciły do wycen sprzed rewers splitu (kurs wahał się wówczas pomiędzy 1 a 2 grosze). We wtorek papiery kosztowały, po 14,1-proc. wzroście, 81 groszy.

Technologie
Powiększa się luka płacowa w branży TMT. Szefowie WP i Cyfrowego Polsatu na czele
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Technologie
Firmy chcą inwestować w nowe technologie
Technologie
Huuuge: „skupy akcji nie są priorytetem”. Mamy komentarz analityka
Technologie
Creotech dzieli biznes. Kwanty wejdą na giełdę
Technologie
Ruszyła karuzela nazwisk kandydatów na nowego prezesa UKE
Technologie
Miliardy na cyberochronę