Dzisiaj spółka zależna NFI Magna Polonia oficjalnie przedstawiłapodstawowe warunki oferty dla operatorów telekomunikacyjnych, którzy mają być bezpośrednim sprzedawcą usługi.
Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy i kiedy mobilna telewizja Magny trafi pod strzechy. Sieci komórkowe są najsłabszym ogniwem planu Info-TV-FM. Żadna nie potwierdziła do tej pory chęci współpracy z hurtowym operatorem. Polkomtel (Plus) i PTK Centertel (Orange) poinformowały nas, że czekają na interesującą pod względem biznesowym ofertę.
Orange wskazywał, że musi ona uwzględniać m.in. koszty subsydiów aparatów komórkowych dostosowanych do odbioru telewizji w standardzie dvb-h. Plus - że dziś przedstawiona nie zawiera wielu istotnych elementów np. gwarancji parametrów jakościowych.
P4 (sieć Play) w swoim stanowisku poinformowało, że wątpi w sensownośćtechnologii, uważa, że telewizja mobilna będzie niszową usługą jeszcze przez kilka lat, a znajdą się inne, bardziej efektywne sposoby jej oferowania.
Info-TV-FM spodziewa się, że koszt każdego z 300 nadajników, które zamierza postawić, wyniesie 55 tys. euro. Zakup stacji czołowej to kolejne 15 mln zł, a 30 mln zł rocznie to wydatki na zakup treści od nadawców. Tzw. "worek programowy" przygotowany przez Info-TV-FM na podstawie umów z nadawcami zawiera dziś 20 programów telewizyjnych (od 14 nadawców) i 14 stacji radiowych. Można je podzielić z grubsza na informacyjne, rozrywkowe i dla dzieci. Na liście dostępnych programów (uwzględnionych w rezerwacji częstotliwości), znalazły się m.in. podstawowe kanały telewizji publicznej i TVN. Info-TV-FM spodziewa się też, że regulator lada chwila wyda decyzję o uzupełnieniu rezerwacji o kanały Telewizji Polsat.